×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała sypialnia. Zobacz jak wygląda w polskich mieszkaniach

Mała sypialnia. Zobacz jak wygląda w polskich mieszkaniach

Autor: Marta Ustymowicz
13 sie 2015 09:09
Aktualizacja: 13 sie 2015 23:39

Urządzenie małej sypialni bywa trudnym zadaniem. Podpowiadamy, jakie meble wybrać i jakimi zasadami się kierować, aby wnętrze sypialni było przytulne i funkcjonalne.

Mała sypialnia wcale nie musi być niefunkcjonalna. Wręcz przeciwnie, im mniejsza przestrzeń, tym sprytniej urządzona. Wystarczy pokierować się kilkoma zasadami, aby sprawić by sypialnia była przytulna i do tego bardzo praktyczna. 

Najważniejszą zasadą w małej sypialni jest zakaz stosowania ciemnych kolorów. Brązy, śliwkowe fiolety, a tym bardziej czernie zbyt mocno dominują przestrzeń i pomniejszają ją. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie bieli czy delikatnych szarości. Jeśli te kolory są dla nas za zimne, można się zdecydować na rozbielone beże lub słoneczne pastele. 

W małych przestrzeniach doskonale sprawdzają się meble modułowe - ze schowkami, ukrytymi funkcjami. Dlatego dobrym pomysłem będzie łóżko z szufladą na pościel czy półkami za zagłówkiem. To wszystko daje dodatkowe miejsce do przechowywania, nie zabierając żadnej nowej powierzchni. 

Jeśli chcesz dodać kilku centymetrów swojej sypialni, zastosuj w niej lustra. Może to być tafla szkła umieszczona na drzwiach szafy lub lustro poziomo zawieszone na całej długości ściany. Kontrowersyjnym pomysłem będzie montaż lustra na suficie, chociaż ten zabieg również znacznie powiększy pomieszczenie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także