×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble do dużej kuchni - funkcjonalne wyspy

Meble do dużej kuchni - funkcjonalne wyspy

Autor: mg
24 maj 2018 11:57

Dysponując kuchnią o dużym metrażu, możemy pozwolić sobie na wprowadzenie rozwiązań, które są niedostępne dla właścicieli mniejszych kuchni. Jej funkcjonalność i estetykę na pewno zwiększą coraz bardziej popularne wyspy.

Czytaj też: Meble kuchenne - wybierz asymetryczną zabudowę

Nowoczesna wyspa kuchenna wcale nie służy wyłącznie do przygotowywania posiłków i ich konsumowania. Równie często odbywają się przy niej spotkania rodzinne, a nawet towarzyskie, gdyż tak zaaranżowana przestrzeń sprzyja kontaktom między domownikami.

W praktyce sama wyspa nie musi być zbyt duża, za to potrzebuje większej przestrzeni wokoło. Minimalna odległość od szaf lub ściany wynosi przynajmniej 90 cm, choć lepiej, żeby była ona większa. 

Wyspa kuchenna to praktyczne rozwiązanie przeede wszystkim do dużych kuchni. Sprawdza się zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z kuchnią otwartą na salon. Wówczas tworzy umowną granicę między dwiema strefami. 

W zależności od potrzeb użytkowników i koncepcji projektanta wyspę może tworzyć sam blat kuchenny z półką lub szafką. Innym razem może tam się znaleźć płyta grzejna z blatem roboczym. Rzadziej urządza się wyspę kuchenną wyposażoną w zlewozmywak. Z użytkowego punktu widzenia najlepiej byłoby, żeby w obrębie wyspy znalazły się zarówno płyta grzejna, jak i zlewozmywak.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także