Meble do salonu. Jak zabezpieczyć je przed... domowymi zwierzętami?

Meble do salonu. Jak zabezpieczyć je przed... domowymi zwierzętami?

Autor: mg
08 sie 2017 09:00

Czy życie pod jednym dachem z psem lub kotem musi oznaczać ciągłą walkę z sierścią, plamami i pozaciągane pazurami obicia na meblach? Z myślą o właścicielach zwierząt producenci mebli i tkanin oferują specjalne „zwierzolubne” materiały – ułatwiające codzienne dbanie o porządek i zachowujące dłużej swój atrakcyjny wygląd.

Jak ożywić wnętrze pastelowymi kolorami?

Czworonogi w domu są zazwyczaj przyczyną radości. Cieszymy się, gdy witają nas po powrocie z pracy, gdy okazują swoje przywiązanie, zaufanie, gdy towarzyszą nam w wolnych chwilach i bawią się z dziećmi. Życie pod jednym dachem z domowym zwierzątkiem to także znacznie więcej sprzątania – piasek, błoto i sierść to codzienny problem. Nawet najlepiej wychowane zwierzęta mogą też zniszczyć meble – zaplamić obicia czy pozaciągać je pazurami.

Jak więc pogodzić miłość do zwierząt z  wygodą, estetyką i brakiem czasu na ciągłe sprzątanie? Wielu producentów mebli i tkanin proponuje specjalne materiały obiciowe. Przykładowo, firma Swarzędz Home wprowadziła specjalną serię tkanin, w których zastosowano wykończenie w technologii Aquaclean. Dzięki temu są one odporne na zaplamienia i łatwe do czyszczenia. Większość pospolitych plam można z nich usunąć, używając do tego jedynie czystej szmatki zwilżonej wodą. Niewidzialna, molekularna warstwa Aquaclean zapobiega wnikaniu plam i brudu w głąb tkaniny. Jeśli chcemy pozbyć się plamy, zbieramy resztki zabrudzenia szmatką, nanosimy na plamę odrobinę wody lub kładziemy zwilżoną szmatkę i po chwili delikatnie wycieramy.  Jeśli  w ten sposób nie uporamy się całkowicie z brudem, powtarzamy operację.

 „Zwierzolubne” tkaniny tapicerskie Swarzędz Home wyróżnia też specjalny splot, znacznie bardziej odporny na zaciągnięcia, i faktura, na której drobne ślady pazurków są po prostu niewidoczne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także