×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble do sypialni - jak stworzyć modne i przytulne wnętrze na jesień

Meble do sypialni - jak stworzyć modne i przytulne wnętrze na jesień

Autor: mg
24 wrz 2019 10:35

Przytulna sypialnia to doskonałe miejsce na jesienne i zimowe wieczory. Nigdzie tak dobrze nie czyta się ulubionych książek ani nie ogląda pasjonujących seriali. Radzimy, jak ją dopasować do aktualnej pory roku.

Letnia przewiewność zaczyna ustępować miejsca jesiennej przytulności. Dzięki temu nasze sypialnie zaczynają przypominać prawdziwe oazy błogiego odpoczynku. Im więcej tkanin dekoracyjnych pojawi się we wnętrzu pomieszczenia, tym lepiej. Bogaty wybór faktur pledów i narzut pozwala stworzyć wymarzone miejsce do codziennego relaksu.

Elementami wzmagającym poczucie przytulności w sypialni będą też poduchy. Podobnie, jak w przypadku pledów i narzut – im więcej umieścimy ich na łóżku, tym lepiej. Zadbajmy o faktury, które nasze zmysły odbierają jako „przytulne” i przyjemne – bardzo dobrym pomysłem będą „włochate” poduchy lub takie, które są zakończone frędzlami. 

Nadszedł czas na kilka wskazówek dotyczących najważniejszego mebla w sypialni – łóżka. Tapicerowane posłanie świetnie sprawdzi się jako jesienne miejsce odpoczynku – zagłówek pozwoli oprzeć się wygodnie i pogrążyć w lekturze wciągającej powieści lub w oglądaniu ulubionego serialu. Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretne wezgłowie łóżka? Istnieje wiele rodzajów zdobień zagłówków. W sypialni, w której najbardziej zależy nam na przytulności, bardzo dobrze sprawdzą się wezgłowia pikowane, z estetycznymi wypukłościami, powstałymi w wyniku starannego, ręcznego wykończenia wezgłowia. Dzięki temu zyskamy niezwykle komfortowe i bardzo estetyczne oparcie. Co więcej, wypukłości nadadzą posłaniu przyjemnej lekkości i efektownie będą uzupełniały się z puszystymi, dekoracyjnymi tkaninami – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo. 

Dywany są kolejną grupą tkanin, które w efektowny sposób dopełnią wnętrze przytulnej sypialni. Podobnie jak z wcześniejszymi dodatkami – kwestia faktury i kolorystyki zależy od naszych upodobań. Ważna jest natomiast jakość materiału i to ona powinna być naczelnym kryterium wyboru.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także