Meble kuchenne - gdzie przechowywać wino w kuchni?

Meble kuchenne - gdzie przechowywać wino w kuchni?

Autor: mg
28 gru 2018 11:45

Nowoczesna kuchnia wymaga rozwiązań wielofunkcyjnych. Nic dziwnego, że projektanci zabudów kuchennych nie zapominają również o... miłośnikach wina. Podpowiadamy, gdzie i jak zaprojektować miejsca przeznaczone do przechowywania ulubionych trunków.

Czytaj też: Białe meble kuchenne - 20 superpropozycji dla Ciebie!

Lubimy, gdy wino w kuchni znajduje się pod ręką. Wynika to nie tylko z faktu, że kuchnie stają się ostatnimi czasy ulubionymi miejscami spotkań towarzyskich czy rodzinnych, ale też wino jest częstokroć składnikiem przyrządzanych potraw. Siłą rzeczy musi być więc łatwo dostępne, podobnie jak np. przyprawy.

Producenci mebli kuchennych zadbali o potrzeby winomanów, projektując pomysłowe szafki i półki, w których znajdują się miejsca na butelki. Mogą być one usytuowane w obrębie wysp kuchennych lub w zabudowach przyściennych, odkryte lub za przeszkleniami. Oczywiście, trunki powinny leżeć, gdyż dla jakości wina ważny jest jego stały kontakt z korkiem. Tak przechowywane są zwykle wina przeznaczone do szybkiego spożycia, gdyż klimat kuchni ze zmiennymi, często wysokimi temperaturami niekoniecznie dobrze służy trunkom.

Producenci mebli kuchennych pomyśleli również o posiadaczach markowych win, charakteryzujących się tzw. wysokim potencjałem starzenia. Dla nich przeznaczone są specjalne chłodziarki umożliwiające utrzymywanie stałej, optymalnej dla wina temperatury. Można je bez problemu wkomponować w zabudowę kuchenną. Wino przechowywane w profesjonalnych chłodziarkach nic nie straci ze swoich walorów smakowych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także