PARTNER PORTALU
Meble kuchenne: jak nadać wnętrzu przytulny charakter

Meble kuchenne: jak nadać wnętrzu przytulny charakter

Autor: Redakcja Meble.com.pl
05 lut 2019 10:43

W najnowszych prezentacjach kuchnie zaskakują przytulnością i bardziej „domowym” obliczem. To zasługa głównie dekorów drewnianych, ale również otwartych półek, które ocieplają wizerunek wnętrza.

Czytaj też: Wybierz wyspę w kolorach drewna

Proste formy, ale w połączeniu z dużą ilością drewna, nawet minimalistycznie urządzonym wnętrzom nadadzą ciepła i domowej przytulności. W modnych projektach kuchni można zaobserwować odejście od litej zabudowy na rzecz otwartych półek.

Zmiany w stylistyce mebli kuchennych mogliśmy zauważyć już w ubiegłym sezonie, a obecnie mamy ich kontynuację - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej Kam. Miejsce monolitu zajęła bardziej zindywidualizowana sylwetka mebli z otwartymi półkami, które dosłownie zawładnęły przestrzenią kuchenną. Kuchnia jest funkcjonalna i wyposażona w nowoczesne rozwiązania, podnoszące komfort jej użytkowania, ale jednocześnie zachowuje przytulny charakter - dodaje. 

Współczesna kuchnia z niezbędnym wyposażeniem i komfortowymi w użytkowaniu meblami, co jest zasługą wyjątkowo sprawnej techniki działającej w ich wnętrzu, jest innowacyjna. Jednak to nowoczesne oblicze ukrywa się za ciepłymi w odbiorze dekorami drewna.

Drewno i inspirowane nim dekory to ponadczasowy wybór, Przywodzi na myśl prostotę, spokój i harmonię, to również najlepszy sposób na nadanie wnętrzu przytulności. Doskonale prezentuje się w aranżacjach klasycznych, ale to dobry wybór również do kuchni w stylu minimalistycznym czy nowoczesnych wnętrz loftowych, w których równoważy ascetyzm formy. To zasługa naturalnego uroku drewna, dzięki któremu wnętrze wydaje się bardziej przyjazne w odbiorze, ale jednocześnie sprawia wrażenie eleganckiego.  

Zaaranżowana w dekorach drewna zabudowa meblowa zmienia dotychczasową sylwetkę. Do kuchni powróciły otwarte półki, które wkomponowane są nawet w oszczędną w formie zabudowę meblową. Półki pozwalają urozmaicić wystrój kuchni, dodają jej uroku i lekkości, a jednocześnie są praktyczne. Nie tylko same w sobie stanowią dekorację wnętrza, ale pozwalają wyeksponować ozdobne naczynia i akcesoria, dzięki czemu kuchnia nabiera bardziej spersonalizowanego charakteru. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także