PARTNER PORTALU
Meble kuchenne - w tym roku modne będą zabudowy z ozdobnymi frezami!

Meble kuchenne - w tym roku modne będą zabudowy z ozdobnymi frezami!

Autor: mg
25 marz 2019 10:26

Nowoczesna kuchnia to wbrew pozorom nie tylko meble z frontami o gładkiej i połyskującej powierzchni. W tym sezonie równie modne są fronty z dekoracyjnymi frezowaniami. To klasyka w nowoczesnym wydaniu, która łączy tradycyjne wzornictwo z eleganckim minimalizmem.

Czytaj też: Pomysł na oryginalną kuchnię - nietypowe układy górnych szafek

W aranżacji wnętrz kuchennych nadal cenimy proste formy i funkcjonalność, przychylniej jednak patrzymy na elementy, które pozwalają wyróżnić zabudowę meblową i nadać jej własny, indywidualny charakter. Podobają nam się niestandardowe rozwiązania, które urozmaicają bryłę mebli, jak asymetrycznie rozmieszczone moduły szafek, otwarte półeczki czy witryny szklane. Ważną rolę zaczynają odgrywać fronty o bardziej dekoracyjnym charakterze.

Fronty z ozdobnymi frezami nie są przypisane wyłącznie do kuchni w stylu klasycznym czy rustykalnym, chociaż w takich aranżacjach lubimy je najbardziej. To ciekawy pomysł również do wnętrz o bardziej nowoczesnym charakterze - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej Kam. Delikatnie stylizowane fronty z subtelnymi frezowaniami powalają zachować równowagę pomiędzy neutralnym minimalizmem a coraz mocniejszą potrzebą przytulności i naturalności wnętrza.

Fronty nawiązujące do tradycyjnej klasycznej stylistyki to kolejny krok na drodze do ocieplenia wizerunku kuchni. Ostatnimi czasy przestrzenią kuchenną zawładnęły fronty, które zachwycają atrakcyjnymi frezami. Są niezwykle dekoracyjne i nadają kuchni szyku. Chociaż ich estetyka nawiązuje do tradycyjnej stylistyki klasycznej, są „lżejsze” wizualnie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także