Meble na wymiar. Tak sprytnie podzielisz przestrzeń

Meble na wymiar. Tak sprytnie podzielisz przestrzeń

Autor: Urszula Tatur
20 maj 2021 11:51

Dawniej typowa zabudowa meblowa miała swoje wyznaczone miejsce w domu i mieszkaniu – w przedpokoju czy sypialni pełniła funkcje garderoby, lub domowego schowka. Dziś, gdy nauczyliśmy się szanować i oszczędzać miejsce, sięgamy po rozwiązania, które pomogą nam funkcjonalnie wykorzystać dostępny metraż. Ale ważne jest też, by stały się integralnym elementem aranżacji wnętrza.

Projektując wnętrza szukamy dziś mebli, które nie tylko pomogą nam optymalnie zagospodarować każdy metr kwadratowy. Muszą też idealnie wpisywać się w aranżowaną przestrzeń, nadawać jej nowy wymiar. Funkcjonalne pomysły, ułatwiające przechowywanie, ale też podkreślające charakter urządzanej przestrzeni, to przede wszystkim rozwiązania na wymiar. Znajdziemy je w ofercie marki Komandor, która od lat specjalizuje się w dostarczaniu mebli szytych na miarę indywidualnych potrzeb. Jak sprawdzają się na styku różnych wnętrz?

Graj przestrzenią

Jeszcze nie tak dawno miejsce i funkcje szafy były ściśle określone i zdeterminowane przez jej wygląd. Duża, niezgrabna - doskonale nadawała się do przedpokoju czy sypialni. Tam skrzętnie próbowaliśmy wcisnąć ją w kąt czy wnękę. Dziś rola tego mebla zmieniła się w każdym aspekcie. Tradycyjna szafa przeszła całkowitą metamorfozę, stając się integralnym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania.
- Szafa teraz zyskała też nowe funkcjonalności. Poza oczywistym zastosowaniem do przechowywania domowej garderoby, nowoczesna zabudowa meblowa stała się znaczącym elementem wystroju. To zasługa dekoracyjnych frontów, które możemy dopasować nie tylko do każdej stylistyki, ale całego otoczenia – podkreśla Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

Zabudowa w turkusowym odcieniu w nadmorskim apartamencie? A może fronty szafy korespondujące z kolorem ścian w salonie? Meble z przesuwnymi lub uchylnymi drzwiami wpiszą się w każdą aranżację. Pozwalają bawić się kolorem, fakturą, materiałem lub kombinacją tych elementów. Dodatkowo za sprawą tak dużej szafy możemy funkcjonalnie podzielić wnętrze, np. poprzez wyznaczenie strefy wejścia w otwartej przestrzeni dziennej. W osiągnięciu spektakularnego efektu wizualnego pomogą eksperci marki Komandor, w której portfolio odnajdziemy szeroki wachlarz różnorodnych materiałów, wypełnień, kształtów i kolorów profili.

- Bogata oferta pozwala nie tylko na spersonalizowanie wyglądu zabudowy meblowej. Za sprawą szerokiego wyboru elementów możemy nadać meblom ciekawy, oryginalny wygląd pasujący do konkretnej aranżacji wnętrza. Dlatego szukając wykonawcy do naszego projektu koniecznie sprawdźmy, na jak dużej palecie narzędzi i elementów wykończeniowych może pracować. Dzięki temu mamy gwarancję idealnego dopasowania – mówi Katarzyna Drabik.

Łącz funkcje

Dekoracyjny i podlegający pełnej personalizacji charakter nowoczesnej zabudowy meblowej sprawia, że łatwo wpiszemy ją w każdą aranżację mieszkania. Otwiera to przed nami szerokie, nowe możliwości. Pozwala też optymalnie efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń – zarówno w domu jednorodzinnym, jak i ciasnym mieszkaniu w bloku. Nowoczesne szafy z drzwiami przesuwnymi doskonale prezentują się np. w pokoju dziennym. Co ważne, mogą być wykonywane na dowolny wymiar, więc ich dopasowanie nie stanowi żadnego problemu. Dobrym tego przykładem jest elegancka, biała szafa dwudrzwiowa w systemie Heliodor, która komponuje się z przylegającym do niej wąskim regałem. Jasne, szerokie i gładkie fronty mebla nie zaburzają harmonii wnętrza, wprowadzają do niego ład i spokój. Dodatkowym atutem jest wielofunkcyjny charakter mebla, który w jednej swojej części skrywa domowy sprzęt RTV, w drugiej pojemne regały na domową kolekcję książek czy rodzinne pamiątki.

Wykorzystaj każde miejsce

Szafy przesuwne skrywające strefę RTV, czy też optycznie wydzielające przedpokój od salonu to tylko jedne z możliwości na sprytne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, jakie dają wysokie zabudowy na wymiar. Z ich pomocą ciekawie możemy zagospodarować trudne miejsca w „przejściach”, korytarzach. Ulokowanie nowoczesnej, otwartej garderoby między salonem i sypialnią to świetny pomysł aranżacyjny. Choć oczywiście to też propozycja dla osób, które preferują przestronne, oryginalnie zaaranżowane przestrzenie i mają odpowiedni metraż do dyspozycji.

Otwarte meble umożliwiają atrakcyjne wyeksponowanie garderoby, przy jednoczesnym zachowaniu jej funkcjonalności. Ażurowy charakter zabudowy dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń, co jest szczególnie istotne w przypadku mniejszych pomieszczeń. Takie rozwiązanie idealne sprawdzi się w mieszkaniu singla albo małej rodziny. Garderoba w strefie przejściowej stanowi podręczny niezbędnik, którego zawartość zależy od pory roku. Opcjonalnie, możemy ją także zamknąć za pomocą skrzydeł z półtransparentnym wypełnieniem, np. w kolorze przydymionego szkła.

Dwa w jednym

Ciekawym rozwiązaniem łączącym różne pomieszczenia jest szafa narożna, którą można umiejscowić, np. na styku salonu i przedpokoju. Każdy z rogów szafy może wtedy pełnić zupełnie inną funkcję. Idąc o krok dalej możemy także pokusić się o zabudowę hybrydową, łączącą szafę i garderobę. To da się perfekcyjnie zrealizować np. za sprawą szafy 5-drzwiowej w systemie Lazuryt. Takie rozwiązanie zapewni nie tylko więcej miejsca do przechowywania. To także świetny patent na funkcjonalny podział dostępnej przestrzeni. W szafie można przechowywać najbardziej potrzebne rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, natomiast w garderobie ukryjemy pozostałe ubrania i dodatki. To innowacyjne, bardzo estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Pozwala nie tylko zabudować każdy kąt, ale także stworzyć dodatkową szafę w dowolnym miejscu w domu. Nawet gdy pomieszczenia są wąskie i nieustawne. W meblach łączących pomieszczenia chodzi przecież także o to, by kreatywnie tworzyć rozwiązania, na które dotąd wcześniej nikt nie wpadł. Dzięki temu podróż po domu będzie zawsze małą przygodą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także