PARTNER PORTALU
Meble w jadalni. Popularne kolekcje z polskich sklepów

Meble w jadalni. Popularne kolekcje z polskich sklepów

Autor: Alicja Pietrowska
17 lip 2017 08:47

Wybór mebli do jadalni jest bardzo zróżnicowany. Sprawdź nowości aktualnie dostępne w polskich sklepach.

Meble do jadalni powinny być wygodne w użytkowaniu, wytrzymałe na intensywne użytkowanie oraz atrakcyjne wizualnie. Wybór jest ogromny. Możemy zakupić kolekcje typowo nowoczesne, stylizowane, zainspirowane stylistyką skandynawską, angielską czy też klimatem przestrzeni postindustrialnych.

Stoły dostępne są jako meble wolnostojące lub też jako przedłużenie kolekcji do salonu. Jeśli wnętrze nie jest duże, warto zdecydować się na model rozkładany. Najbardziej optymalna szerokość stołu do jadalni to ok. 90-100 cm, taka wielkość każdemu pozwoli zjeść posiłek w komfortowych warunkach. Jeśli jadalnia nie jest zbyt duża, warto kupić stół okrągły bądź owalny.

Kolejnymi niezbędnymi meblami do jadalni są krzesła. Warto zaznaczyć, iż nie muszą one stanowić kompletu ze stołem. Co więcej - stylistyką mogą się od niego zupełnie różnić. Przy stole drewnianym stole ładnie zaprezentują się krzesła tapicerowane lub wykonane z tworzywa sztucznego. Od kilku sezonów modne są krzesła transparentne lub wyglądem przypominające fotel. Te wygodne meble przydadzą się szczególnie w domach, w których przesiadywanie przy stole nie kończy się wraz ze zjedzeniem posiłku.

Stół i krzesła to nie jedyne meble, które warto zakupić do jadalni. Nie można zapomnieć o witrynach, komodzie czy kredensie. Meble te pozwalają schować sztućce, zastawę stołową oraz obrusy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także