PARTNER PORTALU
Meblujemy mały salon - 15 pomysłów na aranżację

Meblujemy mały salon - 15 pomysłów na aranżację

Autor: bm
12 kwi 2019 08:23

Nawet niewielkie wnętrze można urządzić tak, że będzie wydawało się większe, a jego użytkowanie będzie komfortowe. Wiele zależy od tego, jakie meble wybierzemy i w jaki sposób je ustawimy. Oto 15 inspiracji - wnętrz od polskich projektantów!

Meble o niewielkich gabarytach, odpowiednio ustawione we wnętrzu, jasne kolory, jak najmniej elementów dekoracyjnych - to przepis na dobrze urządzone małe wnętrze. Dobrym rozwiązaniem są tu też meble na płozach lub wysokich, delikatnych nóżkach, sofy i narożniki bez podłokietników, ażurowe regały i mobilne stolik kawowe. Wszystkie te elementy wpływają na wizualną lekkość i wrażenie większej przestrzeni. Warto też postawić na meble wielofunkcyjne, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Rozwiązaniem do małych salonów są też meble na wymiar, umożliwiające zabudowę i wykorzystanie trudno dostępnych przestrzeni w narożnikach, wnękach itp.

Wyzwaniem jest też urządzenie salonu, który ma być połączony z kącikiem jadalnianym i otwartym aneksem kuchennym. Wtedy szczególnie ważne jest takie ustawienie mebli, by wyznaczały one strefy funkcjonalne. Sofa ustawiona tyłem do części kuchenno-jadalnianej pozwoli zrelaksować się bez patrzenia na garnki i piekarnik, regał z książkami stojący na granicy stref będzie jednocześnie elementem dzielącym i funkcjonalną ozdobą wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także