Mieszkanie na poddaszu - 15 pomysłów na zagospodarowanie wnęki pod skosem

Mieszkanie na poddaszu - 15 pomysłów na zagospodarowanie wnęki pod skosem

Autor: bm
17 kwi 2019 13:15

Pozornie niewygodne przestrzenie pod skosami na poddaszu można funkcjonalnie i estetycznie zagospodarować - tak, by nie stracić cennych metrów kwadratowych i cieszyć się pięknym wnętrzem.

Skośne sufity mogą być prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców, zwłaszcza jeśli zabierają spory fragment powierzchni mieszkania. Warto poszukać rozwiązań na to, jak je funkcjonalnie wykorzystać i sprawić, że nie stracą swojego uroku. Bo wnętrza na poddaszu mogą wyglądać wyjątkowo efektownie i przytulnie. Czy wnęki wykorzystać do przechowywania i zabudować je szafą? Czy ustawić pod skosami meble, których używamy na co dzień? Wiele zależy od tego, jak duży jest to skos i co się pod nim zmieści. W sypialniach na poddaszu możemy pod skosem ustawić łóżko - pod warunkiem, że sufit jest na tyle wysoko, że nie uderzymy w niego głową. Możemy też umieścić tam niskie szafki, postawić toaletkę lub biurko do pracy. W łazience pod skosem z powodzeniem zmieści się wanna lub pralka, w kuchni - część blatu roboczego. 

Najlepszym rozwiązaniem do wnętrz ze skosami są meble wykonane na wymiar. Może to być nie tylko szafa, ale też np. odpowiednio skonstruowana biblioteczka czy meblościanka do salonu. Dopasowany wymiarami mebel może prezentować się we wnętrzu bardzo efektownie.

Komentarze

Zaloguj się