Mieszkanie na poddaszu - jak wykorzystać potencjał skosów?

Mieszkanie na poddaszu - jak wykorzystać potencjał skosów?

Autor: bm
12 sie 2019 10:38

Umeblowanie mieszkania na poddaszu to prawdziwe wyzwanie. Warto poszukać dobrych pomysłów na to, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod skosami, by była nie tylko funkcjonalna, ale i efektowna.

Możliwość zamówienia mebli na wymiar to ogromne ułatwienie dla posiadaczy mieszkań na poddaszu lub domów z poddaszem użytkowym. Tylko idealne dopasowanie frontów, półek i szuflad pozwoli zagospodarować nietypowe wnęki i zakamarki. Zwłaszcza, że skosy mogą być różnej wysokości i znalezienie standardowych szafek, które pasowałyby akurat do naszego wnętrza, nie zawsze jest łatwe.

Powierzchnie pod skosami najlepiej wykorzystać jako miejsca do przechowywania - do tego nadają się idealnie. Wbudowane szafki na ubrania, regały na książki, szafy do przechowywania dokumentów, miejsce na kosmetyki i ręczniki w łazience, na zastawę stołową w kuchni lub na buty w przedpokoju - to najlepsze sposoby na zagospodarowanie niewygodnych i trudno dostępnych miejsc. Możliwości wykończenia takich mebli jest wiele - począwszy od klasycznych, drewnianych frontów, poprzez kolorowe lub zadrukowane płyty, aż po szkło i lustra. Jeśli jednak nie chcemy mieć pod skosem szafy, możemy wypróbować inne rozwiązanie - w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu mamy pochyłe sufity. Możemy ustawić pod nimi wannę w łazience, umieścić blat roboczy w kuchni, wezgłowie łóżka w sypialni, biurko do pracy w domu i wiele innych mebli oraz sprzętów, które użytkujemy na co dzień.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także