PARTNER PORTALU
Minimalizm w kuchni - dopasuj idealne meble i dodatki!

Minimalizm w kuchni - dopasuj idealne meble i dodatki!

Autor: Beata Michalik
19 cze 2019 09:23

Chłodny minimalizm świetnie sprawdza się w kuchni, pod warunkiem, że lubimy prostotę form, stonowane kolory, gładkie powierzchnie, brak elementów dekoracyjnych i otwartych półek, na których piętrzą się stosy talerzy i kubków...

Krótko mówiąc - minimalizm nie jest dla każdego, a szczególnie nie współgra z tendencją do gromadzenia niezliczonych ilości przedmiotów, ustawiania bibelotów na półkach, ozdabiania frontów szafek i drzwi lodówki. Wszystko to zakłóca istotę i czystość tego stylu. Minimalizm we wnętrzu jest synonimem porządku, sterylności, czystości formy, prostoty. Polubią go osoby szukające spokoju, wyciszenia, ale także pełnej kontroli nad przestrzenią i otaczającymi nas przedmiotami.

Minimalistyczne kuchnie przypominają do złudzenia laboratorium, w którym panuje chłodny klimat i perfekcyjny porządek. Decydując się na taki klimat, wybierajmy gładkie fronty, pozbawione frezowań, ażurów i innych elementów dekoracyjnych. Doskonale prezentują się meble w wysokim połysku, ale mat i półmat też nie będą złym wyborem. Najlepiej zrezygnujemy z uchwytów na rzecz systemów bezuchwytowych lub uchwytów frezowanych, ukrytych w obrzeżach frontów. Wtedy nic nie zakłóca idealnej gładkości zabudowy. Istotne są też kolory - najlepiej stonowane. Idealne będą biel, szarość, grafit, elementy czerni i naturalnego drewna. Pasują również elementy metalowe lub kamienne (oczywiście, mogą to być dekory odwzorowujące te struktury).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także