×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Minimalizm w salonie - 15 inspiracji z polskich mieszkań

Minimalizm w salonie - 15 inspiracji z polskich mieszkań

Autor: bm
05 lis 2018 11:18

Proste kształty, stonowane kolory, geometria i czystość formy - umeblowany w ten sposób salon możemy określić mianem minimalistycznego. Taki styl niemal nigdy nie wychodzi z mody, zawsze znajduje swoich zwolenników.

Czytaj też: Wnętrze w artystycznym stylu - jak je umeblować?

Minimalizm jest synonimem porządku, sterylności, czystości formy, prostoty. Polubią go osoby szukające spokoju, wyciszenia, ale także pełnej kontroli nad przestrzenią i otaczającymi nas przedmiotami. W takim wnętrzu każda rzecz ma swoje miejsce, a żaden mebel ani dodatek nie wybija się na pierwszy plan. Królują naturalne materiały - drewno, metal, szkło, beton, wysokiej jakości tkaniny. Bo minimalizm lubi elegancję i odrobinę luksusu, chociaż na pozór tego nie widać. Jakość wykonania jest bardzo ważna - w przypadku mebli o surowych, pozbawionych ozdobników bryłach, wszelkie niedoróbki lub niedokładne wykończenie są widoczne jak na dłoni. 

We wnętrzu urządzonym w minimalistycznym stylu jest jasno i sterylnie, ale bynajmniej nie chłodno i nieprzytulnie. Minimalizm też potrafi być ciepły i przyjazny, ale na swój wyjątkowy, subtelny sposób. Amatorzy tego stylu aranżacji wnętrz, urządzając swój pokój dzienny, powinni postawić przede wszystkim na stonowaną kolorystykę, chociaż minimalizm nie stroni też od mocniejszych akcentów. Warto zwrócić uwagę na meble, które same w sobie wydają się nijakie i zwyczajne w swojej prostocie, ale w odpowiednim otoczeniu nabierają swoistej elegancji i wdzięku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także