Mistrzowie designu: Form Us With Love. 15 projektów, które warto zapamiętać!

Mistrzowie designu: Form Us With Love. 15 projektów, które warto zapamiętać!

Autor: Justyna Łotowska
16 marz 2022 15:44

Form Us With Love to znane na całym świecie szwedzkie studio projektowe. Ich pomysły łączą oszczędny w formie, skandynawski design z funkcjonalnością i innowacyjnością. Wybraliśmy 15 projektów grupy, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę!

Projektowanie lepszych rzeczy wymaga połączenia specjalistycznej wiedzy i świeżego spojrzenia, aby zidentyfikować wyraźny problem i zdefiniować nowatorskie rozwiązanie - takie założenie przyświeca szwec]dzkiej multidyscyplinarnej grupie projektowej Form Us With Love.

Pracownia działa na rynku już 15 lat. Przez ten czas współpracowała z największymi światowymi markami, a jej projekty nagradzano w wielu konkursach i goszczono na największych wystawach designu na świecie. 

Kreatywność i innowacyjność to ich mocne punkty!

Studio projektowe z siedzibą w Sztokholmie łączy tradycyjne techniki kreatywne ze strategicznym podejściem. Międzynarodowy zespół podchodzi do wyzwań projektowych w sposób holistyczny.

Każda rzecz, którą projektuje Form Us With Love, stara się wprowadzać innowacje w swojej kategorii, podnosząc poprzeczkę oczekiwań wobec studia projektowego. Ich wkład w projektowanie polega na pokazaniu, że idee zrównoważonego rozwoju mogą być prawdziwie komercyjne. Nie tylko konceptualne czy symboliczne, ale naprawdę możliwe do wdrożenia.

Projektują m.in. dla IKEA

W przeszłości pracowali m.in. nad kultowymi projektami dla wielu marek, od IKEA po Muuto. Studio jest również znane z zakładania własnych marek. Form Us With Love znalazło się w pierwszej piątce prestiżowej corocznej listy najbardziej innowacyjnych firm projektowych na świecie w 2020 roku, publikowanej przez Fast Company. Lista ta honoruje firmy, które mają największy wpływ na przemysł i kulturę, pokazując różnorodne sposoby na rozwój w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie. W tym roku na liście znalazły się 434 firmy z 39 krajów. Projekt Form Us With Love zajął 4. miejsce w kategorii Design.

Współzałożycielem i CEO Form Us With Love jest Jonas Pettersson. Jonas działa jako główny strateg projektowy Form Us With Love, definiując ogólną wizję, która wpływa na pracę studia z partnerami i przedsięwzięciami realizowanymi wewnętrznie. Pochodzi z Norrköping w Szwecji. Drugim współzałożycielem pracowni, a jednocześnie jej dyrektorem kreatywnym jest John Löfgren, na stałe mieszkający w Sztokholmie. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także