×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modna kuchnia. 15 najpiękniejszych wnętrz

Modna kuchnia. 15 najpiękniejszych wnętrz

Autor: Alicja Pietrowska
27 paź 2015 13:46
Aktualizacja: 28 paź 2015 08:04

Aranżacja kuchni, wybór i ustawienie mebli oraz sprzętów potrafią przyprawić nas o zawroty głowy. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię, by była efektowna, wygodna i praktyczna.

W kuchni, nawet najmniejszej, ale zaprojektowanej na miarę naszych potrzeb, przebywanie będzie prawdziwą przyjemnością. We wnętrzu, które spełni nasze oczekiwania nawet długie godziny spędzone na gotowaniu upłyną znacznie przyjemniej. Dobrze urządzona kuchnia będzie cieszyć funkcjonalnością i wyglądem przez wiele lat. Kuchnia powinna być bez wątpienia reprezentatywna. Aktualnie najmodniejsza jest biel i jasne szarości, które optycznie powiększają przestrzeń.  Wszystkie elementy wyposażenia w modnej kuchni współgrają ze sobą i tworzą harmonijną całość. 

Projekt kuchni prócz pięknego wyglądu, powinien uwzględniać podział na pięć stref: zmywania, przechowywanie, przygotowania posiłków oraz gotowania. W niewielkich kuchniach najlepiej sprawdza się układ jednorzędowy lub w kształcie litery L, a w większych idealnym rozwiązaniem, ale też dość kosztownym jest praktyczna wyspa. Szczególna uwagę warto zwrócić na rozmieszczenie kuchennych sprzętów. Wybierając meble do kuchni warto pamiętać, że warto zaplanować jak największą ilość pojemnych szafek i szuflad, które pozwolą pomieścić wszystkie akcesoria. Warto także zastanowić się nad nowoczesnymi szufladami narożnymi ułatwiającymi dostęp do głęboko przechowywanych przedmiotów, które pomogą efektywniej zorganizować przestrzeń w obrębie kuchni. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także