×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modna sypialnia. 15 inspiracji dla pary

Modna sypialnia. 15 inspiracji dla pary

Autor: Alicja Pietrowska
25 wrz 2015 13:34
Aktualizacja: 28 wrz 2015 08:31

Urządzenie sypialni dla dwojga nie jest błahą sprawą. Wymaga sprytu oraz dobrego pomysłu. Pokazujemy kilka inspiracji, które pomogą zaaranżować wygodne miejsce spania dla pary.

Sypialnia, którą dzielimy z partnerem musi być nie tylko ładna, ale przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Muszą się wiec w niej znaleźć łoże, a także, jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala - pojemna szafa, ewentualnie komoda. Wybór mebli, które można kupić w sklepach jak i zamówić na wymiar jest bardzo duży. Zestaw może posiadać nietuzinkowe, pomysłowe dekoracje i ozdoby, takie jak kolorowy zagłówek czy fronty z fantazyjnym nadrukiem. Łóżko można dodatkowo zakupić z pojemną szufladą, która pozwoli wygodnie przechowywać nie tylko pościel, ale także rzadziej używane ubrania czy też koce. Na łóżku warto ułożyć także niewielkie poduszeczki, kolorystycznie nawiązujące do całego wnętrza.

Kolejnym ważnym elementem jest szafa, która musi pomieścić ubrania oraz rzeczy osobiste obojga małżonków. Zamiast dwóch oddzielnych mebli najlepiej jest zamontować szafę, która będzie funkcjonalna dla dwóch użytkowników o różnych potrzebach. Punktem wyjścia jest dobry projekt, uwzględniający indywidualne potrzeby każdej z osób.

W zależności od  zapotrzebowania oraz posiadanych przedmiotów w garderobie, możemy zastosować odpowiednie systemy organizacji. Mogą to być zawieszki na długie rzeczy, na krótkie rzeczy typu bluzka i koszula. W szafie można przewidzieć też miejsce na torebki, specjalne półki na buty oraz wieszaki na spodnie czy krawaty lub paski. W szafie powinny znaleźć się również szuflady, które pomogą uporządkować skarpetki, biżuterię czy bieliznę osobistą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także