PARTNER PORTALU
Modna sypialnia. Najlepsze pomysły z polskich domów

Modna sypialnia. Najlepsze pomysły z polskich domów

Autor: Alicja Pietrowska
25 cze 2015 12:41

Urządzenie sypialni na poddaszu, ze względu na spadzisty układ ścian, to nie lada wzywanie. Ponieważ jest to pomieszczenie wypoczynku i relaksu, musimy się w nim czuć komfortowo.

Poddasze to wprost idealne miejsce na urządzenie sypialni - pełne zakamarków pomieszczenie ze skosami, sprzyja izolacji i wyciszeniu. Umieszczenie łóżka tuż przy oknie dachowym w gwiaździstą noc, może dostarczyć nam także bezcennych wrażeń i emocji. 

Ustawienie łóżka bezpośrednio pod skosem, pozwala oszczędzić miejsce i to chyba najczęstsze rozwiązanie. Ma jednak wielu przeciwników, ponieważ  świadomość, że codziennie, wstając, można uderzyć głową w ścianę, przekonuje do rezygnacji z tego pomysłu. Łóżko powinno stanąć w miejscu, w którym wysokość pomieszczenia jest standardowa tak, abyśmy mogli do niego swobodnie podejść. Innym rozwiązaniem jest łóżko japońskie, które ma dość niską wysokość. Takie łóżka są jednak pozbawione pojemnika na pościel, a to dość ważny element jeśli nasza sypialnia jest mała. 

Jeśli sypialnia na poddaszu jest dużych rozmiarów, możemy w niej ustawić komodę lub szafę, która pomieści pościel czy rzeczy osobiste. Dobrym pomysłem jest szafa wnękowa na zamówienie. Dzięki niej wykorzystamy przestrzeń, trudną do wykorzystania. Jeśli nie mamy miejsca na dużą szafę postawmy na szafki nocne, najlepiej po obu stronach łóżka, jeśli sypialnię dzielą dwie osoby.   

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także