×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modne wnętrze. 10 pomysłów na jadalnię w salonie

Modne wnętrze. 10 pomysłów na jadalnię w salonie

Autor: Alicja Pietrowska
14 paź 2015 11:54
Aktualizacja: 15 paź 2015 08:32

Jeśli kuchnia jest zbyt mała, najlepszym miejscem spożywania posiłków jest salon. Zobaczcie pomysły projektantów na funkcjonalny kącik jadalniany w pokoju dziennym.

Od pewnego czasu, jadalnia w mieszkaniu zajmuje równie ważną pozycję, co salon czy kuchnia. Aktualnie jest nie tylko miejscem w którym spożywamy posiłki. To tu spotykamy się w gronie rodziny i przyjaciół by porozmawiać czy po prostu wspólnie spędzić czas. Jadalnia coraz częściej przestaje być także odrębnym pomieszczeniem. Zamiast tego zajmuje zaszczytne miejsce w centrum strefy dziennej, symbolicznie wyznaczając granicę pomiędzy kuchnią i salonem. Mając to na uwadze projektanci prześcigają się w pomysłach na ciekawe i funkcjonalne aranżacje kącików jadalnianych. 

W jadalni najistotniejszym meblem jest stół i krzesła. Można je kupić w zestawie lub też dobierać na zasadzie kontrastu - np. biały stół plus kolorowe siedziska lub drewniany oraz krzesła na metalowych płozach. Jeśli jadalnia znajduje się w otwartej strefie dziennej warto meble kuchenne dobierać pod kątem mebli w salonie. Nie jest to trudne do realizacji. Kolekcje dostępne w sklepach to najczęściej kompleksowe rozwiązania, które pozwalają harmonijnie skomponować jadalnię z salonem tak, aby dopełniały się nawzajem. Są ponadto także wyposażone w dużą ilość półek i szuflad, dzięki którym naczynia i sztućce, możemy przechowywać w bliskiej odległości od stołu, a w razie potrzeby w łatwy sposób odnaleźć.  

Zobaczcie świetne pomysły projektantów na modną jadalnie w salonie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także