×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Najlepszy polski design jest dziś zielony! Brawo Maja Ganszyniec!

Najlepszy polski design jest dziś zielony! Brawo Maja Ganszyniec!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
31 sty 2023 11:09

Krzesło Normo, zaprojektowane przez Maję Ganszyniec dla ProfiM i wyprodukowane zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej, zdobyło tytuł Best Polish Design w konkursie Dobry Design.

Polski design ma się świetnie. Fantastyczne produkty, które zostały w tym roku zgłoszone do konkursu Dobry Design 2023, są tego najlepszym dowodem! Konkurs w obecnej formule jest nową odsłoną organizowanego od od 12 lat plebiscytu, w którym nagradzane są najciekawsze produkty wnętrzarskie. W 2022 roku z sukcesem przenieśliśmy go na arenę 4 Design Days. 

W tym roku oprócz nagród w podstawowych 10 kategoriach, wręczyliśmy również nagrody w trzech kategoriach specjalnych: Best Polish Design, Best Polish Designer i Best Polish Designer under 30.

Pierwsze krzesło zaprojektowane w zgodzie z zadami gospodarki cyrkularnej

Tytuł Best Polish Design powędrował do krzesła Normo zaprojektowanego przez Maję Ganszyniec dla ProfiM/Flokk. Normo to pierwsze krzesło zaprojektowane w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej. 

fot. mat. prasowe Profim
fot. mat. prasowe Profim

Konstrukcja siedziska i oparcia wykonana jest w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z przetworzonych odpadów zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Drewnianą sklejkę zastąpiono odzyskanym ze śmieci polipropylenem.

Justyna Kasztelan, Profim/Flokk odbiera nagrodę podczas gali Dobrego Designu
Justyna Kasztelan, Profim/Flokk odbiera nagrodę podczas gali Dobrego Designu

Po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło można rozłożyć na części pierwsze i poddać recyklingowi. Wszystko po to, aby zmaksymalizować ponowne wykorzystanie już istniejących materiałów i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

ZOBACZ PRODUKTY NAGRODZONE W KONKURSIE DOBRY DESIGN 2023 

Wręczenie nagród odbyło się 27 stycznia 2023 roku podczas uroczystej Gali Dobry Design 2023 w trakcie 4 Design Days 2023.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także