×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia. Zobacz aranżacje z wysoką zabudową

Nowoczesna kuchnia. Zobacz aranżacje z wysoką zabudową

Autor: Marta Ustymowicz
13 sie 2015 09:14
Aktualizacja: 31 sie 2015 08:17

Wysoka zabudowa kuchenna cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bowiem zapewnia wiele miejsca do przechowywania i ma jeszcze kilka innych, przydatnych cech.

Projektanci wnętrz lansujący nowoczesne zabudowy kuchenne proponują minimalistyczny wygląd, niemalże całkowicie pozbawiony tradycyjnych szafek. Duża zabudowa, sięgająca od podłogi aż po sam sufit pozwala niewątpliwie na przechowywanie znacznie większej ilości przedmiotów oraz produktów.

Jednocześnie współczesne systemy cargo, w jakie wyposażone są szafy kuchenne dają możliwość lepszej organizacji przestrzeni kuchennej. Umieszczając wysoką szafkę cargo obok lodówki stwarzamy sektor w kuchni, gdzie przechowywane jest jedzenie. Zarówno te świeże, z krótkim terminem przydatności do spożycia, jak i te z długim. Półki cargo umieszczone na wyciągu dają także łatwy dostęp do rzeczy schowanych nawet na samym końcu szafki, a dzięki systemom otwierającym się identycznie jak lodówka, wysuwamy w tym samym czasie wszystkie półki.

Zabudowana szafa kuchenna może być także zwyczajnym systemem półek, które zamyka się za pomocą drzwi przesuwnych. Podobnie jak szafa w sypialni, jednak z odmiennym przeznaczeniem. Szafy kuchenne dzięki swojej wielkości pozwalają także na mieszanie różnego rodzaju półek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedna część szafy otwierała się niczym lodówka, zaś półki usytuowane na samej górze miały oddzielne drzwiczki frontowe. W szafkach umieszczonych wysoko doskonałym rozwiązaniem są systemy, które za pomocą lekkiego naciśnięcia na front unoszą się do góry. Opuścić je można w identyczny sposób, przyciskając jedynie przycisk znajdujący się na brzegu korpusu szafki. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i bezpieczne ponieważ drzwiczki podnoszone do góry zmniejszają ryzyko uderzenia się, w momencie kiedy szafka jest otwarta. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także