×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna kuchnia. Zobacz projekty z wysoką zabudową

Nowoczesna kuchnia. Zobacz projekty z wysoką zabudową

Autor: Marta Ustymowicz
01 paź 2015 09:23
Aktualizacja: 02 paź 2015 08:27

Wnętrze kuchni powinno być piękne, ale również funkcjonalne. To zaś zapewni wysoka zabudowa kuchenna. Zobacz najciekawsze projekty.

Nowoczesne kuchnie to przede wszystkim proste formy mebli, mała ilość dodatków oraz gładkie powierzchnie, które można szybko i łatwo wyczyścić. Są nie tylko modne i ładne, ale także niezwykle praktyczne. Jedną z najchętniej stosowanych rodzajów zabudowy kuchennej są wysokie szafki, montowane aż do samego sufitu.

Ten rodzaj zabudowy można potraktować na dwa sposoby. Pierwszym, jest wbudowanie w wysokie szafki systemów cargo, które pozwolą przechowywać w jednym miejscu całą suchą żywność, jaką mamy w kuchni. Prościej mówiąc, będą służyły jako domowa spiżarnia. Drugą metodą jest wykorzystanie środka zabudowy na montaż piekarnika, mikrofali czy ekspresu do kawy , zaś pozostałych szafek na samej górze - jako miejsce do przechowywania przedmiotów używanych sporadycznie. Piekarnik umieszczony na wysokości, a nie na podłodze, zapewni ogromną wygodę i będzie znacznie bardziej poręczny. 

Wysoką zabudowę można stosować jako element dodatkowy, w formie słupka, który jest zakończeniem dla niskich szafek lub jako dużą szafę kuchenną, która zajmuje całą ścianę. Każde z tych rozwiązań sprawi, że kuchnia będzie bardziej funkcjonalna, a przechowywanie nie będzie już kłopotem. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także