PARTNER PORTALU
Nowoczesna sofa do salonu. Ten model wygląda jakby lewitował!

Nowoczesna sofa do salonu. Ten model wygląda jakby lewitował!

Autor: Justyna Łotowska
16 sie 2022 09:59

Polska marka Nobonobo we współpracy z kubańsko-włoskim projektantem Juannim Barcelò Borgesem, zaprezentowała w swojej najnowszej ofercie sofę modułową Maxxo. Zobaczcie ten ciekawy pomysł do salonu!

Sofa to ,,must have’’ wyposażenia każdego salonu. Jest idealnym meblem wypoczynkowym i spoiwem łączącym rodziny podczas wspólnego spędzenia czasu w domu. Oprócz tego stanowi stylowy element wystroju nie tylko części mieszkalnej, ale też kawiarni czy biura.

Sofa, która wygląda jakby unosiła się w powietrzu

Maxxo to funkcjonalny projekt autorstwa kubańsko-włoskiego projektanta Juanniego Barcelò Borgesa, który pokazuje, że sofa modułowa nie zawsze musi być ciężka i masywna. Na pierwszy rzut oka widać, jakby unosiła się w powietrzu. Wszystko dzięki cienkim, metalowym nóżkom, które nadają meblowi lekkości. Kontrastują one z mocną bryłą, uzupełnioną o wzornicze podłokietniki.

Projektant perfekcyjnie poradził sobie z zachowaniem odpowiednich proporcji, dbając równocześnie o równowagę stylu i wygody.

Ciekawy jest nie tylko sam projekt sofy, ale też materiały wykorzystane do jego realizacji. Opcja wyboru tkaniny obicia pozostawia wiele możliwości personalizacji i dostosowania do własnego wnętrza.

Sofa modułowa wypełniona jest pasami elastycznymi, zgodnie z systemem Soft Layers – kompozycji specjalnie dobranych pianek elastycznych dla uzyskania najlepszego komfortu. Selekcjonowane pierze naturalne o wysokiej klasie sprężystości można wedle życzenia wymienić na wypełnienie antyalergiczne.

O projektancie

Juanny Barcelò Borges to kubańsko-włoski multidyscyplinarny projektant z Mediolanu. Jego ideą jest pomaganie firmom i osobom o otwartych umysłach, docenienie ich wyjątkowej historii i budowanie znaczącej przyszłości. Jego praca zawsze zaczyna się od poszukiwania świeżego i przyciągającego wzrok punktu widzenia oraz intuicji, która może być inspirowana materiałami, technologią, firmą lub indywidualnymi użytkownikami. Tworzy ze szczególną dbałością o detale, aby przekazać historię, wraz ze sporą dawką zabawy i uroku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także