PARTNER PORTALU
Nowoczesny apartament z nutą glamour - zobacz ciekawą realizację

Nowoczesny apartament z nutą glamour - zobacz ciekawą realizację

Autor: mg
02 sie 2019 11:31

Architekci z pracowni Sztyblewicz Architekci stanęli przed zadaniem zaprojektowania wnętrza apartamentu dla młodej inwestorki, której zależało na funkcjonalności połączonej z estetyką. Do aranżacji udało się wprowadzić kilka elementów glamour, dzięki czemu przestrzeń zyskała bardziej kobiecy charakter.

Mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń - z salonu połączonego z aneksem kuchennym i holem, sypialni, pokoju gościnnego oraz łazienki. Całkowita powierzchnia apartamentu liczy 60 m².

W mieszkaniu dominuje przede wszystkim biel oraz szarość, przeplatana czernią, ale tylko w dodatkach i oświetleniu w kuchni. Biel to przede wszystkim meble – zarówno szafki, jak i stół. Architekci w tym projekcie zaproponowali, aby profile szafek przy wejściu były srebrne, dzięki czemu idealnie połączyły się z szarą sofą i dywanem. Przechodząc do salonu, widzimy tapetę z motywem roślinnym. Jak podkreślają twórcy projektu, zależało im na podkreśleniu kobiecości wnętrza, które stworzono dla odważnej kobiety. Motyw kwiatów przeniesiono również do sypialni, dzięki czemu ta przestrzeń również zyskała przytulny charakter.

Kuchnia to miejsce, w którym architekci wykorzystali każdą wolną przestrzeń – szafki od podłogi do sufitu dają spore możliwości przechowywania i o to chodziło inwestorce. Kuchnia, cała w biało-szarej zabudowie z efektem marmuru na ścianie, daje efekt bardzo minimalistycznej. Efekt ten utrzymuje również minimalistyczne oświetlenie marki AQForm. Architekci skupili się przede wszystkim na wyborze opraw, które będę pełnić funkcję oświetlenia pomocniczego. Warto tutaj zwrócić uwagę na strefowość stosowanego oświetlenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także