PARTNER PORTALU
Okno w kuchni - jak wkomponować je w zabudowę meblową?

Okno w kuchni - jak wkomponować je w zabudowę meblową?

Autor: bm
08 lip 2019 09:26

Kuchenne okno może być dodatkową ozdobą wnętrza, pod warunkiem, że odpowiednio je wyeksponujemy, nie zmieniając jednocześnie jego podstawowej funkcji, jaką jest doświetlenie pomieszczenia. Zobacz, jakie pomysły mają na to projektanci!

Czytaj też: Kuchnia w stylu loftowym - pomysły na ciekawe aranżacje

Okno w kuchni - zwłaszcza jeśli jest duże lub nietypowo położone - to wyzwanie dla projektanta zabudowy meblowej. Warto wykorzystać je jako atut wnętrza - element, który rozjaśnia pomieszczenie i sprawia, że wydaje się bardziej przestronne. Musi jednak być odpowiednio wkomponowane w całość aranżacji. Wiele zależy tu od wysokości, na jakiej okno jest umiejscowione. Jeśli bowiem znajduje się dość nisko nad podłogą, uniemożliwia to zabudowanie ściany szafkami o standardowej wysokości. Można wówczas wykorzystać miejsce pod oknem inaczej - np. zaprojektować tam niższą zabudowę służącą jako siedzisko lub postawić stół z krzesłami. Jeśli okno jest zamontowane na odpowiedniej wysokości (powyżej 100 cm), możemy zaplanować pod nim szafki, dzięki czemu zyskamy dodatkową strefę przechowywania oraz dobrze oświetlony blat do pracy.

Okno umiejscowione tuż nad blatem można atrakcyjnie i funkcjonalnie wykorzystać do powiększenia powierzchni roboczej blatu - może on być przedłużeniem okiennego parapetu. Możemy też okno w ciekawy sposób wyeksponować, np. zabudowując je z dwóch stron symetrycznie zaprojektowanymi półkami lub szafkami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także