Originalny stolik, który zachwyci gości. Wykonasz go sam! Zobacz tutorial!

Originalny stolik, który zachwyci gości. Wykonasz go sam! Zobacz tutorial!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 lis 2020 14:33

Przed wami prawdziwa historia domowego kopciuszka, który stał się gwiazdą każdej imprezy i rodzinnego spotkania. Zobaczcie, jak można odmienić oblicze zwykłego stolika. To dzieło dziewczyn z bloga Pani To Potrafi! Przeczytajcie ten tutorial, a też będziecie potrafić!

Krok 1. Przygotowanie powierzchni

Pracę warto zawsze zacząć od… początku, a w przypadku DIY absolutną podstawą jest idealne przygotowanie ozdabianej czy odnawianej powierzchni. Tu nie ma miejsca na żadne kompromisy bowiem od tego, ile uwagi poświęcimy szlifowaniu, odpylaniu i odtłuszczaniu zależy w dużej mierze finalny efekt prac. Następnie gruntujemy blat na biało – tu idealnie sprawdzi się farba kazeinowa Liberon w odcieniu Biały Alabaster, a gdy całość wyschnie, zabezpieczamy powierzchnię taśmą malarską.

Krok 2. Hipnotyzujący wzór

Czerń i biel to klasyczne połączenie kolorystyczne, które bardzo często gości w naszych domach. I nie ma się czemu dziwić – kolory te pasują do siebie idealnie i wprowadzają do aranżacji harmonię, spokój i ład. My proponujemy dodać im nieco fantazyjnego smaku, dzięki czemu na stoliku zagoszczą promieniście rozchodzące się linie.

W naszym projekcie promienie są poprzerywane poprzez poprzecznie idące linie. Aby uzyskać taki efekt trzeba dorysować okręgi na blacie i je naciąć. Tu przydatny może być cyrkiel z nożykiem. Teraz usuwamy te partie taśmy, które w naszym projekcie mają być czarne – podkreśla Beata Łańcuchowska z bloga Pani to Potrafi.

Jeżeli chcecie, aby promienie były rozstawione równo, można zmierzyć obwód blatu i podzielić go na identyczne części. Kiedy linie są już narysowane, przecinamy je za pomocą nożyka lub skalpela.

Krok 3. Zmalujmy coś!

Kiedy wzór spełnia nasze wymagania i zostanie odsłonięty, całość pokrywamy cienką warstwą farby – najpierw białej. I podmalówka gotowa. Teraz czas na wprowadzenie do gry czerni, a dokładnie Antracytowej Czerni marki Liberon.

Za pomocą wałka flokowego nakładamy dwie cienkie warstwy farby. Kiedy lekko przeschnie, usuwamy pozostałe części taśmy. Ewentualne niedociągnięcia naprawiamy cienkim pędzelkiem.

Ten oryginalny wzór możemy wzbogacić innymi ciekawymi elementami, np. złotymi dodatkami lub postawić na wypłatkowanie blatu za pomocą szlagmetalu. W tym przypadku wystarczy dać się ponieść wyobraźni – dodaje Beata Łańcuchowska z bloga Pani to Potrafi.

Krok 4. Lakierowanie

Kiedy pattern nabrał wymarzonego kształtu, całość należy pokryć warstwą lakieru zabezpieczjącego. To produkt charakteryzujący się wysoką odpornością na zabrudzenia i zarysowania, a zabezpieczona nim powierzchnia jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości. Teraz stolikowi niestraszne plamy z kawy, herbaty, wina czy drobne rysy spowodowane nieuwagą użytkowników. I gotowe!

Można podziwiać samemu i zapraszać gości!

Zdjęcia i realizacja: Pani to Potrafi

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także