PARTNER PORTALU
Otwarte półki w kuchni - praktyczne i dekoracyjne

Otwarte półki w kuchni - praktyczne i dekoracyjne

Autor: bm
13 wrz 2019 09:15

Otwarte półki w kuchni to możliwość wyeksponowania pięknej zastawy czy kolekcji książek kucharskich. To również łatwość korzystania z przedmiotów, które są zawsze widoczne i pod ręką.

Czytaj też: Kuchenne wnętrza ożywione kolorem - zobacz 40 pięknyvh inspiracji!

Kuchnia, w której nie wszystko jest zamknięte pod idealnie gładkimi i nieprzejrzystymi frontami, to miejsce kojarzące się z domowym ciepłem i swobodą. Tutaj nie ma ciągłej walki o nieskazitelność wnętrza, udawania, że garnki, przyprawy i talerze nie istnieją i tylko pojawiają się od czasu do czasu, zaburzając kuchenną perfekcję. Tutaj czujemy się zawsze dobrze i na luzie. Wbrew pozorom bowiem nie każdy marzy o minimalistycznym laboratorium, w którym nie czuć zapachów i nie widać kolorów...

Kuchenne otwarte półki urozmaicają zabudowę meblową, dają jej odrobinę "oddechu" i lekkości. Mogą służyć do wyeksponowania eleganckiej zastawy lub ciekawych kolorowych kubków czy talerzy. Mogą też być miejscem do przechowywania przedmiotów, których w kuchni używamy najczęściej - np. przypraw, patelni czy książek z kulinarnymi przepisami. Półki mogą stanowić same w sobie ciekawą kompozycję i dzięki temu stają się elementem dekoracyjnym. Warto jednak zadbać o względny porządek, aby ich zawartość nie tworzyła wrażenia chaosu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także