PARTNER PORTALU
Panel 3D - mistrz ekspresji

Panel 3D - mistrz ekspresji

Autor: Marta Ustymowicz
20 gru 2013 14:15

Panel dekoracyjny to doskonały materiał do stworzenia wyjątkowego wnętrza, pełnego elegancji, szyku oraz indywidualnego charakteru.

Idealny, kiedy zamiast tradycyjnych ceramicznych płytek marzy nam się gładka i lśniąca powierzchnia między kuchennymi szafkami. Rewelacyjny, gdy potrzebujemy w ciekawy sposób podzielić pomieszczenie. Doskonały jako front szafki lub skrzydło drzwi przesuwnych.

Zalet paneli dekoracyjnych jest bardzo wiele. W łatwością spełniają one nawet najwybredniejsze oczekiwania klienta. Charakteryzują się bowiem wielością wzorów i kolorów, a dzięki wzornictwu 3D możemy także uzyskać indywidualne i oryginalne wzory na ścianie. Równie ciekawym zastosowaniem paneli dekoracyjnych jest użycie ich jako ścianki działowej. W ten prosty i niezwykle nowoczesny sposób możemy wydzielić w pomieszczeniu miejsce do pracy, do spania bądź inną przestrzeń jakiej potrzebujemy. Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także nie wymagające skomplikowanych prac jak w przypadku stawiania ścianki z karton gipsu.

Wiele nowoczesnych wzorów możemy zobaczyć w ofercie firmy Proform. Linia „Moduloform PD” pozwala na wykreowanie wnętrza kuchennego w bardzo indywidualny sposób, doskonale dopasowany do potrzeb klienta. Niebywałe efekty 3D nadają przestrzeni nowego wyglądu, bowiem panele z tej serii charakteryzują się oryginalnością kształtów i doskonałym designem. Seria „Moduloform” to wyjątkowo delikatne i lekkie w swojej estetyce panele ażurowe. Dzięki bogatej ilości wzorów można stworzyć niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu w domu. Panele ażurowe pasują doskonale zarówno do kuchni, łazienki jak i salonu.

Wizualne doznania

Wśród oferty firmy Dunes, specjalizującej się w produkcji trójwymiarowych paneli ściennych znajdziemy wiele ciekawych wzorów, które możemy ułożyć na ścianach. Panele wykonywane są ze specjalnego gipsu z domieszką włókna szklanego, co dodatkowo wzmacnia ich strukturę. Dzięki plastyczności materiału z jakiego są wykonane możemy uzyskać niezwykłe faktury paneli. Wzory, które na myśl przywołują fale morza, sprawiają wrażenie jakby płaszczyzna ściany delikatnie falowała to panele „Choppy” oraz „Groovy”. Ich nieregularne rytmy pozwalają ożywić każdą przestrzeń i czynią wnętrze absolutnie niepowtarzalnym. Mocniejsze doznania przestrzenne zaspokoją wzory o bardziej wyrazistych strukturach jak „Rhombus”, który regularnym rytmem rombów nadaje wnętrzu eleganckiego szyku oraz zadziornego charakteru.

Doskonałym przykładem na to, że panele dekoracyjne mogą zapewnić wizualną przyjemność dla każdego jest firma Loft System, która posiada w swojej ofercie wzór paneli stworzony z myślą o najmłodszych. „Dekor 14” przedstawia sympatyczne słoniki, zaś „Dekor 08” przyjemne dla oka kwiatki. Dzięki tłoczonym strukturom możemy otrzymać ciekawą w wyglądzie ścianę w pokoju dziecięcym lub za pomocą kilku niewielkich paneli stworzyć niecodzienny, trójwymiarowy obraz. Dla osób ceniących sobie nowoczesne aranżacje i modne zarazem ciekawą propozycją firmy Loft System będą panele o strukturze betonu. Beton architektoniczny jest bowiem ostatnim krzykiem mody wśród aranżacji wnętrz.

Dzięki panelom dekoracyjnym możemy nadać wnętrzu wyraz spokoju, harmonii, dynamiczności czy też niespotykanej głębi. Improwizacje geometryczne na ścianie to rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesne wzornictwo, dobry design i niestandardowe rozwiązania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także