×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Pokój dla ucznia. Aranżacje, które musisz zobaczyć

Pokój dla ucznia. Aranżacje, które musisz zobaczyć

Autor: Marta Ustymowicz
12 lis 2014 09:34

Pokój dla ucznia znacznie różni się od przestrzeni, w której gospodarzem jest przedszkolak. Warto wiedzieć jak przystosować to miejsce, aby nauka stała się przyjemnością, ponieważ nie tylko wygodne biurko jest do tego kluczem.

Kiedy dziecko wstępuje w wiek szkolny w jego życiu, ale też w życiu rodziców wiele się zmienia. Jedną z tych zmian jest przemeblowanie lub nawet całkowite przeorganizowanie dziecięcego pokoju. Podobnie jest, kiedy to uczeń pierwszych trzech klas, przechodzi dalej, na wyższe etapy szkoły. Pokój dziecka powinien się wówczas powoli zamienić w przestrzeń nastolatka. Te zmiany mogą się wydawać trudne, jednak szeroka gama mebli do pokoju ucznia, jaka dostępna jest na polskim rynku, znacznie ułatwia to zadanie. 

Po pierwsze: wygodne biurko. Jest ono absolutną podstawą wyposażenia pokoju ucznia, bowiem właśnie przy nim dziecko odrabia lekcje i uczy się. Powinno być dopasowane do wzrostu dziecka, mieć na tyle szeroki blat, aby zmieściły się na nim nie tylko papiernicze przybory, ale również lampka i rozłożone książki oraz zeszyty. W komplecie powinno znajdować się także komfortowe krzesło - obrotowe lub na klasycznych nogach - z miękkim siedziskiem, a także opływowym oparciem, które wymaga od dziecka utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Ciekawym dodatkiem są także organizery stawiane na biurku. Duża ilość przegródek czy szufladek pozwoli na przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy, ale też nada ciekawego wyglądu. 

Urządzając pokój dla ucznia, szczególnie tego małego, nie można zapominać, że wciąż jest on dzieckiem, dlatego przestrzeń pokoju powinna być podzielona na miejsce do nauki oraz do zabawy. Sprawdzą się w tym meble zabudowujące część ściany, gdzie biurko wbudowane jest w duży segment i zsynchronizowane jest z resztą mebli, tj. szafa, półki, a nawet łóżko na piętrze. Dobrym rozwiązaniem będą także ścianki działowe w postaci dużego regału na książki i zabawki, które podzielą pokój, nie zmniejszając go jednocześnie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także