PARTNER PORTALU
Pokój dziecka. Poznaj trendy na 2015 rok

Pokój dziecka. Poznaj trendy na 2015 rok

Autor: Marta Ustymowicz
18 gru 2014 13:54

Pokój dziecka jest równie ważny jak wszystkie inne pomieszczenia w domu. Jeśli chcecie wiedzieć co będzie modne w nadchodzącym roku, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, ponieważ rok 2015 szykuje dzieciom coś naprawdę wyjątkowego.

Mieszanie wzorów

Ombre na frontach mebli, girlandy i puchate, wzorzyste dywany to absolutne "must have" dla każdego rodzica, który chce podążać za najnowszymi trendami. Wiele nowoczesnych pokoi cechuje się mieszanką form, ponieważ różnorodne wzory doskonale żyją ze sobą w zgodzie. Paski, geometryczne i futurystyczne nadruki oraz ponadczasowe motywy zgrabnie łączą się ze sobą, przynosząc zaskakujące wrażenia estetyczne. Entuzjaści tego trendu głoszą, że bardziej naturalne jest mieszanie i łączenie różnych inspiracji, niż idealne dopasowywanie wszystkiego. 

Motyw przewodni

Każda epoka, bajka czy nawet miasto posiadają swoje charakterystyczne atrybuty, które można użyć w pokoju dziecięcym. Wprawdzie minimalizm i skandynawska prostota dalej są na czasie, nie oznacza to jednak, że do pokoju dziecka nie można wprowadzić szczypty szaleństwa. Stosując motyw przewodni można określić zainteresowania malucha, stworzyć aranżację przypisaną wyłącznie do chłopca lub dziewczynki, a także nadać wnętrzu powagi lub dziecięcej beztroski.

Paleta barw

Kolory, które zdominują dziecięcy design w 2015 roku, to żółty i szary. Modne wciąż typografie i plakaty, które z lekkością przeszły też do wnętrz dziecięcych lansują motywy kolorowych owoców i zwierzaków wyglądających jakby były wykonane techniką origami. Wzór, który chyba nigdy się nie znudzi to drobne gwiazdki, zaś poza plakatem modne będą zwiewne pompony i świecące girlandy zwisające lekko z mebli lub wplątane pomiędzy firanki - oczywiście w uroczych, pastelowych kolorach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także