×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pokój dziecka. Rewelacyjne gadżety i dekoracje

Pokój dziecka. Rewelacyjne gadżety i dekoracje

Autor: Marta Ustymowicz
26 paź 2015 10:49
Aktualizacja: 27 paź 2015 07:48

Pokój dziecka powinien był pełen energii i barw. Wspaniały klimat stworzą modne gadżety i dekoracje. Zobacz koniecznie jakie.

Pokój dziecka to jego królestwo, jednak o wystrój pomieszczenia powinni zadbać rodzice. Urządzając pokój niemowlaka, możemy wybierać wyłącznie to, co podoba się nam, jednak pokój przedszkolaka powinien już uwzględniać potrzeby dziecka i jego początkowe zainteresowania. 

Przestrzeń, w której nasz maluch spędza niemal całe swoje dnie powinna pobudzać jego kreatywność, ale również zapewniać bezpieczeństwo. Nie powinno się wstawiać do pokoju mebli o ostrych krawędziach, szuflady czy fronty szafek warto wybierać wyposażone w systemy wolnego i cichego domyku. Podłoga w pokoju dziecka nie może być śliska, a dywany czy chodniki niezbyt grube, by nie stwarzały ryzyka potknięcia się. Jeśli dziecko nie śpi już w swoim pierwszym łóżeczku, sprawdzonym sposobem będzie łóżko dziecięce z barierką, dzięki której nie spadnie ono w nocy na podłogę. 

Ważnym elementem w pokoju malucha są również dodatki. Modne są dziś puszyste pompony czy kolorowe girlandy, którymi ozdabia się ściany. Warto na podłodze ułożyć również mięsistą pufę czy dywanik z motywem ulic miasta. Na zabawki przydadzą się plastikowe lub drewniane pojemniki o różnych gabarytach, a jeśli będą dodatkowo wyposażone w kółka, dziecko będzie mogło samodzielnie przesuwać je po obrębie pokoju. W pokoju dziecka nie może zabraknąć również dobrego oświetlenia. Zbyt ciemne światło może powodować ospałość, jak również ma negatywny wpływ na rozwój wzroku. Warto więc zainwestować w przenośną lampkę, którą będzie można ustawić przy stoliku z kredkami, jak również ciepłe światło sufitowe, które wprowadzi do pokoju odpowiedni nastrój. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także