×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pomieszczenia na poddaszu - jak je umeblować

Pomieszczenia na poddaszu - jak je umeblować

Autor: mg
24 lip 2019 11:34

Wiele osób postrzega poddasze jako wyjątkowo atrakcyjną przestrzeń. Niestety, skosy potrafią utrudnić wcielenie w życie wielu ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Podpowiadamy, jak umeblować poddasze, żeby było funkcjonalne i komfortowe.

Na poddaszu równie dobrze może się znaleźć sypialnia, domowe biuro, a nawet kuchnia. Wszystko zależy od naszych potrzeb mieszkaniowych i pomysłowości architekta. Owszem, ścianki kolankowe, na których wspierają się krokwie, stanowią spore utrudnienie, ale można sobie z tym poradzić, sięgając po meble na wymiar. Dzięki nim dopasujemy wyposażenie nawet do tak zindywidualizowanej przestrzeni, jaką jest niewątpliwie poddasze.

Na poddaszu doskonale sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi, które bez problemu wpasujemy w każdy skos. Mogą one pełnić funkcję garderoby w sypialni lub miejsca do przechowywania dokumentów, jeśli na poddaszu znajdzie się biuro. Szukając mebli z funkcją przechowywania, możemy również sięgnąć po komody o odpowiedniej wysokości. Z kolei planując kuchnię, należy pamiętać przede wszystkim, że dolne szafki, zmywarkę i blat roboczy umieścimy pod skosami, jeśli ściana kolankowa ma wysokość minimum 86 cm. To jednak orientacyjna liczba, ponieważ pewną rolę odgrywają tu także inne czynniki, głównie wzrost osób użytkujących kuchnię oraz kąt nachylenia dachu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także