PARTNER PORTALU
Pomysły na modny salon. Zobacz najlepsze aranżacje

Pomysły na modny salon. Zobacz najlepsze aranżacje

Autor: Marta Ustymowicz
11 sie 2015 08:19

Każdy chciałby mieć modnie urządzony salon, jednak nie każdy wie, jak to zrobić. Zerknij do polskich domów i zobacz jak urządzili się inni.

Modny salon, czyli jaki? Przede wszystkim jasny, w stonowanych barwach i otoczony meblami o harmonijnych kształtach. Modne wnętrze charakteryzuje się dziś lekką linią mebli, małą ilością dodatków i stonowanym wystrojem. Liczy się wewnętrzny spokój - przede wszystkim użytkownika. 

Modne są biele w najróżniejszych odcieniach, szarości i stonowane beże. Wnętrza powinny być jasne i świetliste, szczegolnie jeśli pomieszczenia są małe. Taki efekt da się bowiem osiągnąć wyłącznie przy zastosowaniu jasnej kolorystyki ścian. Meble mogą mieć ciemne kolory, liczy się jednak, aby miały prostą bryłę. Do modnych, nowoczesnych wnętrz nie pasują meble w stylu retro. Tu dominować powinny kolekcje na wysoki połysk lub wykończone fornirem do złudzenia imitującym naturalne drewno. 

Wśród sof największym powodzeniem cieszą się narożniki z niskim oparciem lub wręcz przeciwnie - rozłożyste modele wyposażone w funkcje relaksu (rozkładane podnóżki i regulowane zagłówki). Tkaniny mebli tapicerowanych powinny być gładkie i jednobarwne. W modnych, nowoczesnych wnętrzach nie dopuszcza się pstrokatych wzorów. Możliwe są jedynie tłoczone tkaniny, dające trójwymiarowe wrażenie. Świetnie sprawdzi się również naturalna lub eko skóra.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także