×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przechowywanie butów w mieszkaniu - praktyczne meble i schowki

Przechowywanie butów w mieszkaniu - praktyczne meble i schowki

Autor: bm
16 wrz 2019 11:29

Jak wygodnie przechowywać buty w mieszkaniu, aby był do nich łatwy dostęp? Do wyboru jest kilka rozwiązań, które wybieramy w zależności od wielkości wnętrza i od tego, jak dużą ilość obuwia chcemy zmieścić.

Niektórzy z nas są prawdziwymi kolekcjonerami butów, których przez lata potrafią zgromadzić ogromne ilości - nie zawsze przecież lubimy się rozstawać z ulubionymi elementami garderoby i dodatkami. Tymczasem przechowywanie takich kolekcji to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli chcemy mieć do nich łatwy i szybki dostęp na co dzień. Warto więc zawczasu zaplanować w mieszkaniu odpowiednie miejsce do przechowywania. Niezależnie od tego, czy obuwie będziemy przechowywać w przedpokoju, sypialni czy oddzielnej garderobie, wymaga ono odpowiednich mebli i akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku. Mogą to być odpowiednio skonstruowane półki, kosze i szuflady, wyposażone w uchwyty lub pochyłe półki - koniecznie w miarę przewiewne i pojemne. Takie akcesoria często są na wyposażeniu szaf i garderób wykonywanych na zamówienie.

Rozwiązaniem na co dzień, odpowiednim do przechowywania butów często używanych, będą tradycyjne szafki i komody na buty, umieszczane najczęściej w przedpokoju. Mogą to być zarówno zamknięte szafki, jak i otwarte półki lub stelaże. Typową szafkę na buty możemy zastąpić innymi pomysłowymi rozwiązaniami. Może to być specjalny wieszak z uchwytami, stelaż, który przymocowujemy do ściany i wieszamy na nim buty, ławka lub skrzynia zamykana od góry itp.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także