×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przedpokój w mieszkaniu. Zobacz jak go urządzić

Przedpokój w mieszkaniu. Zobacz jak go urządzić

Autor: Marta Ustymowicz
14 paź 2015 10:39
Aktualizacja: 15 paź 2015 07:56

Chcesz już od wejścia zauroczyć gości aranżacją swojego mieszkania? Urządź pięknie przedpokój. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne.

Przedpokój traktujemy bardzo często po macoszemu. Skupiamy się na aranżacji salonu, kuchni, sypialni, łazienki, a nie pamiętamy o tym, że przedpokój jest pomieszczeniem, z którym nasi goście stykają się w pierwszej kolejności. Warto poświęcić mu więcej uwagi, aby za każdym razem zrobić dobre pierwsze wrażenie. 

Mieszkańcy bloków borykają się często z problemem wąskiego przedpokoju. Na szczęście producenci mebli zdają sobie z tego sprawę, dlatego kolekcje dedykowane korytarzom są często węższe, mają płytsze szafki lub specjalnie wyprofilowane, np. do ustawienia na nich butów. Dzięki temu, że meble nie są tak obszerne, zajmują relatywnie niewiele miejsca i zmieszczą się nawet w malutkim przedpokoju.

Dobrym rozwiązaniem, jeśli nie potrzebujemy w przedpokoju szafy, jest ustawienie wąskiej konsoli na smukłych nogach i miękkiej, niskiej pufy, na której będziemy mogli zasiąść przy zakładaniu butów. Wieszaki warto zawiesić na ścianie, przez co nie zajmą dodatkowej powierzchni na podłodze. Takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie wyda się większe i przestronniejsze. Nie należy zapominać również o jasnych kolorach, które optycznie powiększają pomieszczenia. W małych, ciasnych przedpokojach są one szczególnie mile widziane - zarówno na ścianach, jak i frontach mebli. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także