Przytulny kącik wypoczynkowy - 20 pomysłów z polskich mieszkań

Przytulny kącik wypoczynkowy - 20 pomysłów z polskich mieszkań

Autor: bm
02 wrz 2019 07:50

Miejsce, w którym relaksujemy się po ciężkim dniu powinno być przytulne i zachęcające do odpoczynku. Wygodna sofa lub narożnik, miękki fotel, zestaw rtv, ulubione dodatki podkreślające klimat - to wszystko może się znaleźć w naszym kąciku wypoczynkowym.

W naszej fotogalerii prezentujemy przykłady na to, jak można urządzić strefę relaksu w mieszkaniu - tutaj są to efekty pracy profesjonalnych projektantów, ale przy odrobinie wyobraźni i wprawy możemy poradzić sobie z tym samodzielnie. Warto tylko pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Na przykład o tym, że kącik wypoczynkowy powinien być przynajmniej symbolicznie oddzielony od strefy roboczej - jeśli mamy do czynienia z otwartym wnętrzem. Może to być chociażby różnica kolorów, ażurowy regał, stół jadalniany stojący na granicy stref, dywan itp.

Należy też wziąć pod uwagę rodzaj i kąt padania oświetlenia, kolory i dodatki, które tworzą klimat i styl salonu. Całość powinna być spójna i harmonijnie dopasowana, aby nie stwarzać wrażenia chaosu, który utrudnia pełny relaks. Kącik wypoczynkowy to jednocześnie doskonałe miejsce na otaczanie się ulubionymi przedmiotami. Mogą więc tu znaleźć się książki, czasopisma, pamiątki z podróży, kwiaty i inne elementy dekoracyjne, zgodne z upodobaniami domowników. 

Nie można też oczywiście zapomnieć o funkcjonalności i komforcie wnętrza, a także o tym, by nie przytłaczał go nadmiar ciężkich mebli, by zachowana została przestrzeń komunikacyjna, a salon wyglądał w miarę możliwości lekko i przestronnie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także