×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Regały na książki - tak mogą wyglądać w salonie

Regały na książki - tak mogą wyglądać w salonie

Autor: bm
05 wrz 2019 13:26

Masz bogatą kolekcję książek i lubisz mieć je zawsze pod ręką? Zaaranżuj dla nich specjalne miejsce w pokoju dziennym. Może to być duży regał, zajmujący całą lub prawie całą ścianę albo niewielki zestaw półek, w którym zgromadzimy podręczną biblioteczkę.

CZYTAJ TEŻ: Przytulny kącik wypoczynkowy - 20 pomysłów z polskich mieszkań

 

Niezależnie od tego, jak wiele książek udało nam się zgromadzić, warto wygospodarować dla nich odpowiednie miejsce, w którym będą łatwo dostępne i jednocześnie efektownie wyeksponowane. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, a księgozbiór jest duży, możemy pomyśleć o pojemnej meblościance, w której zmieści się wiele tomów. Takie rozwiązanie może w salonie wyglądać atrakcyjnie i podkreślać osobowość i upodobania domowników. Może to być również ażurowy regał, który będzie jednocześnie elementem dzielącym otwarte wnętrze na strefy - wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Idealnym rozwiązaniem będzie wykonanie biblioteczki na wymiar - będzie można wtedy dopasować ją do wymiarów mieszkania. Jeśli jednak wolimy lżejsze i bardzie "mobilne" meble, warto poszukać w sklepach niewielkich półek lub regałów, które możemy ustawić w dowolnym miejscu - obok kanapy, na ściance telewizyjnej lub po prostu powiesić na ścianie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także