Salon neoklasyczny - zobaczcie, jak go można umeblować

Salon neoklasyczny - zobaczcie, jak go można umeblować

Autor: mg
16 lis 2018 11:15

Cechą charakterystyczną stylu neoklasycznego są liczne odwołania do elementów pochodzących z różnych epok. Tym niemniej otrzymują one nową, świeższą formę.

Harmonia, symetria oraz motywy zaczerpnięte ze sztuki grecko-rzymskiej to główne cechy stylu neoklasycznego, który nieprzerwanie inspiruje architektów. Szczególnie dobrze sprawdza się on w wytwornych salonach. Jakich mebli należy użyć, bo stworzyć aranżację w stylu neoklasycznym?

Przede wszystkim liczą się wysoka jakość i naturalność zastosowanych materiałów - markowe tkaniny tapicerskie, drewno, metal i szkło to podstawa. Formy mebli mają być eleganckie, ale równocześnie proste, zdobione w sposób wyrafinowany, ale też przemyslany i oszczędny. Nieważne, czy to będzie fotel, sofa czy gustowny stolik - w żadnym z nich nie powinna pojawić się wzornicza przesada. Dominującą kolorystyką są pastele, często zestawiane z ciemnym drewnem bądź złoconymi elementami. Ważnym dopełnieniem wystroju neoklasycznego salonu są dodatki w posatci luster, lamp, obrazów czy też ceramiki. 

Nowoczesna klasyka, odwołując się do przeszłości, nadaje wnętrzu dystyngowany i zapraszający do odpoczynku charakter. 

Komentarze

Zaloguj się