×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Salon połączony z kuchnią - jak wydzielić poszczególne części

Salon połączony z kuchnią - jak wydzielić poszczególne części

Autor: mg
31 lip 2019 10:24

W ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na otwartą przestrzeń, która umożliwia funkcjonalne zagospodarowanie nawet niewielkiej powierzchni. W nowoczesnych mieszkaniach niezmiennie panuje trend łączenia salonu z kuchnią i jadalnią. Jak jednak sprawić, by taka aranżacja zachowała spójność, a wnętrze spełniało każdą ze swoich funkcji?

Kluczem do sukcesu podczas aranżacji wielofunkcyjnych pomieszczeń jest odpowiednie wydzielenie stref. Dzięki temu wnętrze wyda się optycznie większe, a Ty unikniesz wrażenia chaosu. Jak to zrobić?

Połóż na podłodze dywany różnej wielkości. Umiejętnie dobrana wykładzina to idealny sposób na wydzielenie osobnej strefy, a przy okazji wizualne ocieplenie wnętrza. Dywan możesz położyć pod stolikiem kawowym obok kanapy (w ten sposób zaznaczysz część dzienną) lub pod stołem i krzesłami w części jadalnej. Pamiętaj jednak, żeby był na tyle duży, by krzesło odsunięte od stołu nie wychodziło poza jego obręb.

Zastosuj różne rodzaje oświetlenia. Dobrym sposobem na oddzielenie stref jest wykorzystanie różnych lampionów i żyrandoli. Dzięki temu nie tylko podkreślisz charakter każdego fragmentu wnętrza, ale też dobierzesz rodzaj oświetlenia do swoich indywidualnych potrzeb. Przykładowo w części dziennej warto wykorzystać lampę stojącą, której punktowe oświetlenie ułatwi Ci czytanie gazet lub książek, a jednocześnie będzie wspaniałą ozdobą.Z kolei w kuchni warto zainstalować lampę wiszącą z żarówką o dużej mocy (mocne światło ułatwi Ci przygotowywanie posiłków), zaś w części jadalnej – jedną lub dwie lampy nad stołem albo komplet eleganckich świeczników. 

Pamiętaj o ustawieniu mebli. One także mogą pomóc Ci w wydzieleniu osobnych stref. Aby oddzielić jadalnię od salonu, możesz np. ustawić kanapę tyłem lub bokiem do stołu – w ten sposób osoba, która siedzi na sofie, będzie miała przed oczami nie stół, a kominek lub telewizor. Najpopularniejszym sposobem na wizualnie oddzielenie kuchni jest zaś wykorzystanie blatu kuchennego, który może odgrywać rolę niskiej ścianki, a przy okazji stanowić dodatkową przestrzeń do przechowywania. Podczas aranżacji pamiętaj, by zachować wystarczająco duże odległości między meblami, które pozwolą na ich swobodne użytkowanie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także