PARTNER PORTALU
Salon w kolorach jasnego drewna - zobacz ofertę sklepów meblowych!

Salon w kolorach jasnego drewna - zobacz ofertę sklepów meblowych!

Autor: bm
20 maj 2019 08:23

Kolory jasnego drewna pozwalają stworzyć przytulne, ciepłe wnętrze, które jest uniwersalne i zawsze na czasie. Meble w takich odcieniach harmonizują z wieloma różnymi kolorami i z każdym stylem.

Czytaj też: Jak meblują Polacy - zobacz galerię minimalistycznych salonów

Polacy stawiają w swoich wnętrzach na ciepły, przytulny klimat i rodzime gatunki drewna. Dlatego meble mieszkaniowe w jasnych odcieniach dębu, buka, brzozy czy olchy już od co najmniej kilku sezonów wiodą prym na polskim rynku. Zdecydowanie odsunęły na dalszy plan modne przez pewien czas wenge i kolory drewna egzotycznego.

Delikatna, jasna paleta kolorystyczna oznacza łatwość łączenia z innymi kolorami, np. ścian, tekstyliów, dodatków. Ponadto doskonale komponuje się z modnym nieustająco stylem skandynawskim. Tak urządzone wnętrze prezentuje się lekko i elegancko, a jednocześnie jest pełne ciepła. Stąd coraz bardziej lubimy dekory meblowe w kolorach jasnego dębu, buku, rodzimych drzew iglastych, brzozy czy olchy. Z powodzeniem odcieni jasnego drewna łączy się tendencja do wybierania dekorów z wyraźną strukturą, sękami i rzazami albo z efektem zużycia - im bardziej naturalny i zbliżony do litego drewna wygląd mebli - tym lepiej. Ale nie tylko dekory drewnopodobne cieszą się rosnącą popularnością. Coraz częściej szukamy też produktów wykonanych z litego drewna lub w okleinie naturalnej. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także