Salon z jadalnią. Tak urządzają go Polacy

Salon z jadalnią. Tak urządzają go Polacy

Autor: Marta Ustymowicz
31 sie 2015 07:51

Nie masz w kuchni miejsca na jadalnię? Przenieś ją do salonu! Zobacz jak salon z jadalnią prezentuje się w mieszkaniach i domach Polaków.

Salon połączony z jadalnią to ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala wygospodarować miejsce na wspólne spożywanie posiłków z rodziną. Mieszkańcy bloków często nie mają możliwości wstawić stołu do kuchni, ponieważ nie pozwala na to jej mały metraż. Przeniesienie więc jadalni do salonu, jest nierzadko najlepszym rozwiązaniem. 

Stół i krzesła ustawić można w przejściu pomiędzy dwoma pomieszczeniami, czyli kuchnią i salonem. Dzięki temu, że jadalnia będzie usytuowana blisko niej, będzie nam wygodniej przenosić potrawy czy zastawę stołową. To rozwiązanie dobre zarówno do pomieszczenia, w którym kuchnia jest zamknięta, jak i otwarta na salon. Przy kuchni zamkniętej najlepiej zagospodarować ścianę, która oddziela oba pomieszczenia. Ustawiając pod nią stół nie zakłócimy w żaden sposób aranżacji salonu. Przy kuchni otwartej, jadalnię dobrze jest umieścić pomiędzy pomieszczeniami. Stworzy to płynne przejście z kuchni do salonu. Aby wyraźnie zaznaczyć granicę otwartej strefy dziennej, najlepiej zakończyć ją sofą, która będzie zwrócona plecami do jadalni i kuchni. 

Zajrzyj do galerii zdjęć i zobacz jak jadalnię w domu urządzają Polacy. Zarówno w domach, jak i niewielkich mieszkaniach. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także