×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Salon z kuchnią. Tak urządzisz modne wnętrze

Salon z kuchnią. Tak urządzisz modne wnętrze

Autor: Marta Ustymowicz
22 wrz 2015 08:47
Aktualizacja: 23 wrz 2015 08:40

Otwarte, przestronne wnętrza są modne, ale i niezwykle praktyczne. Zobacz jak urządzić salon połączony z kuchnią.

Salon połączony z kuchnią, lub jak kto woli, kuchnia otwarta na salon, to coraz modniejsze rozwiązanie. Polacy wybierają je chętnie nie tylko do małych mieszkań w bloku, ale również do dużych domów. Ważna bowiem jest nieskrępowana przestrzeń i możliwość uczestniczenia w życiu rodzinnym czy towarzyskim nawet wtedy, kiedy przygotowujemy kolację. 

Taką właśnie swobodę dają otwarte na siebie strefy. W małym mieszkaniu sprawią, że wnętrze będzie wydawało się większe, zaś w dużym, że jest ono znacznie bardziej przestrzenne. Otwarte na siebie salon i kuchnia dają także możliwość wygospodarowania pomiędzy nimi jadalni. Może ona rozgraniczać te dwie strefy lub tworzyć spójne przejście pomiędzy nimi. 

Niepodważalną wadą otwartej na salon kuchni jest to, że wystawiona na widok gości, zawsze musi być nieskazitelnie czysta. Nie do zaakceptowania są pozostawione na blacie resztki jedzenia czy stos brudnych naczyń w zlewie. Aby ją nieco osłonić, warto pomiędzy kuchnią a salonem zbudować wyspę lub bar. Zapewni on także dodatkowy blat, który można wykorzystać jako miejsce robocze lub alternatywę dla jadalnianego stołu. 

Zobacz, jak kuchnię z salonem łączy się w polskich domach. W galerii zdjęć znajdziesz ciekawe realizacje, przygotowane przez najlepszych, polskich projektantów wnętrz. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także