×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Sofa jak zrobiona na szydełku? Kosztuje 38 tysięcy dolarów, ale jest boska!

Sofa jak zrobiona na szydełku? Kosztuje 38 tysięcy dolarów, ale jest boska!

Autor: Justyna Łotowska
04 maj 2023 20:46
Aktualizacja: 09 maj 2023 14:53

Ken Kelleher jest amerykańskim rzeźbiarzem i designerem. Oprócz dużych i absolutnie niesamowitych rzeźb projektuje też mniejsze rzeczy - jak meble czy dywany. Naprawdę odlotowe, zobaczcie sami!

Ken Kelleher studiował sztukę na Alfred University pod kierunkiem rzeźbiarzy Glenna Zweygardta i Williama Parry'ego. Po studiach pracował w Hudson Studio, Fine Art Foundry w Niverville, NY, gdzie wykonywał prace wykończeniowe przy odlewach z brązu autorstwa Williama Tuckera i Anthony'ego Caro, a także innych artystów.

Zanim został dyrektorem kreatywnym w reklamie, stworzył kilka serii dużych abstrakcyjnych rzeźb, z których część została sprzedana do prywatnych kolekcji. Obecnie, dwadzieścia lat później, Ken powrócił do pełnoetatowej praktyki studyjnej. Mieszka i pracuje z żoną od 25 lat w Rehoboth w Stanach Zjednoczonych.

- Wpółpracuję z architektami, planistami, galeriami, muzeami, projektantami i deweloperami, aby tworzyć unikalne formy rzeźbiarskie i doświadczenia dla przestrzeni publicznych, prywatnych i korporacyjnych. Niezależnie od tego, czy praca ma dużą skalę, czy jest mniejsza i bardziej intymna, moja praca polega na tworzeniu miejsc, które reagują na otaczającą je przestrzeń, wywołując zachwyt, pobudzając wyobraźnię i angażując świadomość - tak o sobie mówi Ken Kelleher.

Jak wyglądają jego pomysły do wnętrz? Zapraszamy do naszej galerii!

A jeśli chcecie poznać bliżej jego twórczość, zobaczcie ją na stronie artysty: https://www.kenkelleher.com/ 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także