×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofa w salonie: 6 pięknych modeli prosto z Włoch. Zobacz je!

Sofa w salonie: 6 pięknych modeli prosto z Włoch. Zobacz je!

Autor: Justyna Łotowska
31 sie 2021 16:41

Coraz mniej mamy czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół. Tym bardziej na wartości zyskują chwile, w których możemy wspólnie zgromadzić się wieczorem w salonie. Nie oddzieleni od siebie ekranem smartfona czy telewizora. W otoczeniu włoskiego designu będzie to na pewno jeszcze przyjemniejsze! Dzisiaj polecamy kanapy słynnej włoskiej marki.

– Włoskie sofy Flexform swym komfortem i wysublimowanym designem sprzyjają celebrowaniu wspólnych chwil. Ucieleśniają ideę powrotu do źródeł, kiedy nasi przodkowie gromadzili się wokół ogniska w poszukiwaniu bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Są nie tylko komfortowe, ergonomiczne i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Ale ich formy – w kształcie litery L czy U lub ustawiane naprzeciwko siebie – pozwalają stworzyć zamknięty, intymny mikroświat. Rodzinny krąg. Taki, w którym rozmawiamy patrząc sobie w oczy, wspólnie milczymy czytając czy popadając w senną zadumę – komentują architektki Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

Włoski bestseller -  tak sofa to  ikona designu

Obchodząca właśnie swoje 20-lecie Groundpiece to sofa ikoniczna. Bestseller z portfolio Flexform, który cieszy się od lat niezmienną popularnością. Sofa jest niska, głęboka i przestronna. W kształcie litery L lub w wersjach 2- i 3-osobowych, które można stawiać naprzeciwko siebie. Niezwykle proporcjonalna w każdym calu. Forma sofy zapewnia optymalne podparcie, a miękkie i obszerne poduchy wypełnione gęsim puchem pozwalają znaleźć dla siebie optymalną, wygodną pozycję. Podłokietniki Groundpiece to przylegające do boku sofy półki z blatem, na którym postawić można filiżankę kawy, a niżej umieścić prasę, książki, gry rodzinne.

Sofa w wersji XXL - do dużego salonu

Sofa Gregory w swojej wersji XL imponuje rozmiarem, a jednak lekkością, z wdziękiem pełniąc główną rolę w salonie. Wsparta jest na aluminiowej ramie, co decyduje o jej wyjątkowości i trwałości. Metaliczna surowość podstawy przełamana jest ciepłym, eleganckim wykończeniem z tkaniny lub skóry zdobiącym jej odsłonięte części. Kolejne linie podkreślające proporcje sofy wyznaczają rypsowe lamówki poduszek siedziska. Siedząc i rozmawiając wieczorem po pracy i szkole, zanurzamy się w ergonomicznie przemyślanej sofie, będącej – dzięki wypełnionym gęsim puchem poduszkom i zagłówkom oparcia – synonimem wygody.

Proste wzornictwo sofy zawsze mile widziane

Sofa Campiello ma otwartą, zapraszającą formę. Gościnną, definiowaną w oparciu o nowoczesną estetykę. Wsparta na charakterystycznych, odlanych z metalu płozach zdaje się lekko unosić. Dostępna w wersjach narożnej oraz -2 i 3-osobowych wyznacza strefę do bliskich nienachalnych spotkań. Proste wzornictwo sofy skrywa najwyższy komfort, a ten zapewniają siedziska i oparcia z warstwą gęsiego puchu. Również poduszki-wałki przewidziano dla wygody, przydadzą się do ergonomicznego podparcia szyi lub lędźwi.

Modułowa propozycja do nowoczesnego salonu

Sofa Newbridge tworzy zwartą, tapicerowaną wyspę o wyważonych proporcjach i miękkich konturach. Ciepłą i zachęcającą. Podstawy sofy, siedziska, oparcia siedzeń i podłokietniki mają tę samą grubość. Wypełnione są wyjątkowo miękką wyściółką z innowacyjnego, elastycznego materiału. Podłokietniki można regulować, nachylając ich kąt. W ten sposób zawsze dopasujemy je do wybranej przez siebie pozycji.

Idealne proporcje pomiędzy wysmakowanym designem, komfortem i potrzebą bliskości. Sofy Flexform są modułowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, ergonomiczne i dostępne w rozmaitych wersjach tapicerki. Pozwalają swobodnie kształtować oprawę do spotkań w rodzinnym kręgu. Czas na nie z pewnością się znajdzie.

Markę Flexform znajdziemy w showroomie MOOD

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także