×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofa w salonie. Zobacz, jakie modele wybrali Polacy

Sofa w salonie. Zobacz, jakie modele wybrali Polacy

Autor: Marta Ustymowicz
Dodano: 15 paź 2015 10:27
Zaktualizowano: 16 paź 2015 08:04

Szukasz sofy do salonu, ale nie możesz znaleźć tego wymarzonego modelu? Zainspiruj się polskimi wnętrzami i zobacz jakie sofy do swoich salonów wybrali inni.

Wybór sofy wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Ważne są nie tylko wizualne aspekty, odpowiednie rozmiary, ale również bogata ilość funkcji, modny design czy odpowiednio dobrana tkanina. 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się narożniki. Nic dziwnego, są praktyczne i mają ciekawe kształty. Można go ustawić w małym salonie w kącie ściany, przez co nie zdominuje on całego wnętrza, zaś w dużym pokoju wysunąć na sam środek i uczynić centrum domowego wypoczynku. Na narożniku usiądzie znacznie więcej osób niż na klasycznej sofie, więc jest szczególnie praktyczny, jeśli nie mamy miejsca w pokoju na dodatkowy fotel czy puf. Większość dostępnych narożników posiada również funkcję spania, a wraz z nią duży pojemnik na pościel umieszczony w otomanie. Nowoczesne modele często wyposażone są również z systemu relaksu, jak regulowane podnóżki czy systemy audio umieszczone w podłokietnikach. 

Tradycyjne sofy mają jednak swój niezaprzeczalny urok. Są mniejsze, zgrabniejsze niż narożniki, a do tego ustawione w kompozycji - sofa plus fotele lub dwie małe sofy - stworzą przytulny kącik wypoczynkowy w salonie. Sofy cieszą się również bardziej bogatą stylistyką. Do wyboru mamy modele osadzone całym masywem siedziska na podłodze, z cienkimi nóżkami, o obłych kształtach lub też minimalistyczne z niskim oparciem. 

Zobacz co do swoich salonów wybrali inni. W galerii znajdziesz zdjęcia z polskich domów i mieszkań. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także