×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofy i narożniki do salonu: 12 modnych kolekcji mebli tapicerowanych

Sofy i narożniki do salonu: 12 modnych kolekcji mebli tapicerowanych

Autor: Justyna Łotowska
24 wrz 2021 09:57

Jak wybrać dobry zestaw wypoczynkowy do salonu? Lepiej sprawdzi się tapicerowana sofa czy narożnik? Kto powinien postawić w pokoju dziennym dwie sofy? Zobaczcie nasz krótki poradnik i przegląd pięknych pomysłów na zestawy wypoczynkowe do salonu!

Od czego zależy ustawienie mebli wypoczynkowych, czyli sofy czy fotela? Przede wszystkim od wielkości pokoju oraz rozmiarów samych mebli. W dużym salonie możemy pozwolić sobie na więcej. W małym pomieszczeniu musimy się porządnie zastanowić, jakich mebli potrzebujemy i w jaki sposób je ustawić.

W małym pokoju czasem mamy miejsce jedynie na jeden mebel wypoczynkowy - wówczas najlepiej sprawdzi się narożnik. W duecie ze stolikiem kawowym albo pełniącym tę rolę pufem stworzymy dzięki niemu wygodne miejsce do wypoczynku dla kilku osób. A jeśli dołożymy do niego właśnie wygodny fotel, otrzymamy idealną strefę relaksu, dobrą nawet do małego salonu.

Sofa albo narożnik przy ścianie w salonie

Przy ścianie w salonie najlepiej sprawdzi się narożnik lub dwie mniejsze sofy złączone ze sobą pod kątem 90 stopni. Zyskamy wówczas nie tylko miejsce do relaksu czy oglądania telewizji, ale także do spotkania ze znajomymi. Nie powinniśmy natomiast stawiać pojedynczej sofy frontem do ekranu telewizora. Lepiej sprawdzi się właśnie narożnik, dwie sofy złączone pod kątem 90 stopni lub zestaw sofa + fotele.

Sofa albo narożnik na środku pokoju dziennego 

Jeśli dysponujemy dużym metrażem oraz otwartą częścią dzienną, kanapę możemy postawić na środku pokoju. Oddzielimy wówczas część wypoczynkową od aneksu kuchennego, jadalni lub miejsca do pracy. Takie rozwiązanie przyda się również jeśli masz długi pokój dzienny, który ustawienie kanapy na środku może optycznie skrócić. Producenci oferują sporo modeli sof i narożników przeznaczonych do stawiania na środku - z ładnymi "plecami", często wyposażonymi w dodatkowe półki. Jeśli nasza kanapa taka nie jest, można samodzielnie ustawić w "plecach" niską szafkę lub półki np. na książki.

Dwie sofy równolegle do siebie?

Jeśli mamy duży salon, warto postawić na towarzyski układ mebli, kiedy dwie sofy stoją równolegle do siebie, a między nimi jest stolik kawowy. W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się narożnik lub dwie sofy zestawione pod kątem 90 stopni. W jeszcze mniejszych wnętrzach trzeba postawić na mniejszą sofę zestawioną z fotelem. Jeśli brakuje nam siedzisk, możemy dodatkowo zaopatrzyć się w kilka dużych poduch do siedzenia - gdy nie są akurat potrzebne, możemy je schować.

Sofy modułowe - dla kogo taki zestaw?

Konfigurowalna sofa modułowa jest idealna do dużych domów, klasycznych mieszkań lub mniejszych pomieszczeń, gwarantując najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Jej spersonalizowany charakter umożliwia dopasowanie bryły do ulubionego sposobu, w jaki się relaksujesz i spędzasz czas. Elastyczność takich mebli jest wyjątkową zaletą także w większych przestrzeniach, jeśli spontanicznie masz ochotę zmienić układ, tworząc z dużego zestawu w kształcie litery „U” np. mniejszą sofę i dwa szezlongi. Modułowość mebli ułatwia także ich transport, wniesienie i manewrowanie nimi w mniejszych przestrzeniach.

Czytaj też: Jaką sofę wybrać do salonu? Zanim ją kupisz, odpowiedz na tych 5 pytań!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także