×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Spiżarnia w kuchni. Zobacz pomysłowe rozwiązania

Spiżarnia w kuchni. Zobacz pomysłowe rozwiązania

Autor: Alicja Pietrowska
Dodano: 03 wrz 2015 11:12
Zaktualizowano: 04 wrz 2015 08:31

Nawet w niewielkiej kuchni możemy stworzyć miejsce do przechowywania z prawdziwego zdarzenia. Zobaczcie funkcjonalne pomysły na spiżarnię w kuchni.

W domu, w którym mieszka rodzina z dziećmi, strefa zapasów i przechowywania to najważniejsze miejsce w kuchni. W takim domu dużo się gotuje i piecze, zapotrzebowanie na żywność, a co za tym idzie, miejsce do jej przechowywania, jest duże. Dotyczy to nie tylko takich produktów, jak ryż, kasza, mąka, makaron czy też świeżych owoców i warzyw, ale też garnków i drobnego sprzętu AGD. 

Planując miejsce na zapasy w kuchni należy uważnie przemyśleć nasze potrzeby oraz ilość i rodzaj przechowywanych produktów. Ci, którzy dysponują dużym, otwartym pomieszczeniem - mogą wykorzystać w tym celu małą wnękę lub komórkę i ukryć spiżarnię za drzwiami przesuwnymi. Taka spiżarnia jest bardzo pojemna i funkcjonalna. Półki bowiem, możemy zagospodarować w systemie kolumnowym lub rurowym. Oba rozwiązania dają możliwość dostosowania długości, głębokości i wysokości półek według potrzeb.

W małych kuchniach natomiast spiżarniany kącik można zaaranżować w formie wyciągu. Wysoka szafa cargo umieszczona obok lodówki to świetny pomysł na optymalizację strefy zapasów w kuchni rodziny z dziećmi. Cargo pozwala na szybkie odnalezienie produktów, a przejrzysta konstrukcja pomaga w utrzymaniu porządku. Ponadto, wiele z aktualnie dostępnych produktów jest wyposażonych w naprawdę dobrej jakości okucia, dzięki temu szafka, nawet jeśli jest bardzo obciążona porusza się płynnie bez wysiłku. Wysokie szafy cargo można również montować w przypadku, gdy mamy do czynienia z meblami otwieranymi bezuchwytowo. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy jednolitą, minimalistyczną płaszczyznę zabudowy kuchennej, która sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także