PARTNER PORTALU
Stół w jadalni - różne pomysły na jego ustawienie

Stół w jadalni - różne pomysły na jego ustawienie

Autor: mg
05 sie 2019 09:53

Stół jest niewątpliwie najważniejszym meblem w jadalni. To przy nim skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Podpowiadamy, jak go ustawić, by wyglądał efektownie, a przy tym nie stracił swojej funkcjonalności.

Stół to dla wielu mebel-marzenie. Budzi skojarzenia z ciepłem domowego ogniska i budowaniem rodzinnych więzi. Może być okrągły lub prostokątny, utrzymany w klasycznym stylu lub też posiadać nowoczesną formę, służyć całej wielopokoleniowej rodzinie lub zaledwie 2-3 osobom. Mimo wielości dostępnych modeli, jedno pozostaje niezmienne - to najważniejszy mebel w jadalni.

Jak go ustawić? To akurat zależy od przestrzeni, którą dysponujemy i układu wnętrza. W przypadku otwartej kuchni stół może wyznaczać umowną granicę między kuchnią a strefą dzienną. Gdy stanowi część salonu, warto wygospodarować nieco więcej miejsca na jego ustawienie. W trosce o wygodę i funkcjonalność powinien być odpowiednio oddalony od innych mebli. Wówczas korzystanie z niego nie zostanie niczym zakłócone. Najgorszą opcją jest wciśnięcie stołu między inne meble - odbędzie się to ze szkodą zarówno dla jego walorów estetycznych, jak i użyteczności. Nie zapominajmy, stół jest tym meblem, z którego korzystamy bardzo często.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także