PARTNER PORTALU
Styl loftowy we wnętrzach najlepszych polskich architektów

Styl loftowy we wnętrzach najlepszych polskich architektów

Autor: bm
23 sie 2019 10:40

Meble o prostych bryłach, naturalne drewno, szkło, metal i kamień, a przede wszystkim dużo przestrzeni - to cechy charakterystyczne wnętrz w loftowym stylu. Zobacz, jak wyglądają w mieszkaniach zaprojektowanych przez polskich architektów!

Czytaj też: Meble, które zwiększaja funkcjonalność wnętrza

Nie musimy mieszkać w pofabrycznym wnętrzu, by wprowadzić do naszego mieszkania choć odrobinę loftowego stylu. Warto przyjrzeć się, jak prostymi środkami uzyskują taki efekt polscy projektanci wnętrz. Czasem wystarczy odpowiedni mebel - np. stolik z drewnianych palet, metalowy regał czy kuchenny blat z dekorem odwzorowującym surowy beton. Czasem charakterystyczne elementy wykończenia, np. ściana z cegły czy drewniane belki. Chodzi przede wszystkim o to, by stworzyć we wnętrzu wrażenie przestrzeni - nawet jeśli w rzeczywistości nie jest ono zbyt duże. Przestrzeń, minimalna ilość dekoracji, proste formy i chłodne kolory, jak szarość, biel, czerń, granat, pozwolą wykreować taki klimat, jakiego oczekujemy.

Styl loftowy sprawdza się w każdym pomieszczeniu - zarówno w kuchni, jak i salonie czy sypialni. Jeśli nie chcemy, by powstało wrażenie chłodu i zbyt dużej surowości, wystarczy lekko ocieplić wnętrze odpowiednimi dodatkami - miękką tkaniną, ciekawą lampą, odrobiną żywego koloru...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także