×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Styl nowojorski w jadalni – propozycje mebli

Styl nowojorski w jadalni – propozycje mebli

Autor: mg
26 lip 2019 10:00

Wnętrze w stylu nowojorskim stoi pod znakiem eleganckiego minimalizmu i niezakłóconej dodatkami przestrzeni. Podpowiadamy, jak wprowadzić klimat Nowego Jorku do jadalni.

Styl nowojorski doczekał się już kilku odmian, na przykład wersji loftowej, w której rządzą intensywne kolory. Jednak w klasycznym wydaniu opiera się na palecie stonowanych barw, głównie szarościach i beżach. W tych aranżacjach sprawdzą się również klasyczna biel i czerń.

Niezależnie od typu pomieszczenia wystrój w tym stylu opiera się na ponadczasowych elementach, które pomimo zmian trendów zawsze pozostają w dobrym guście. Dzięki nim powstanie baza, którą można uzupełnić dodatkami. Bardzo ważną rolę odgrywa centralny punkt aranżacji, który rzuca się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia – w przypadku jadalni będzie to oczywiście stół z krzesłami.

W jadalni inspirowanej stylem nowojorskim powinny znaleźć się typowe meble – wygodne, obite materiałem krzesła lub fotele, a także efektowny stół, najlepiej szklany, lustrzany lub drewniany. Co ciekawe, dobrej jakości meble nie muszą stanowić kompletu, powinny jedynie do siebie pasować. Mile widziane są dodatkowe dekoracyjne konsole czy stoliki pomocnicze – jednak wnętrze nie może sprawiać wrażenia zagraconego.

Styl nowojorski doskonale sprawdzi się też w przypadku, gdy salon i jadalnia stanowią wspólną przestrzeń. Spójność wystroju tych wnętrz można podkreślić za pomocą jednolitej kolorystyki, a także podobnych mebli.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także